It is currently 29. Mar 2024. 05:36



Reply to topic  [ 161 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Next
Kopije LEGO kockica 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: Kopije LEGO kockica
Slažem se s ovim što je pjurkovi rekao.
S jedne strane ti je to priznanje što netko cijeni tvoj rad, a s druge strane ako ga cijeni, bilo bi dobro da ga cijeni na pravi način.

Što se tiče ovoga što možeš napraviti, vjerojatno nećeš postići ništa, ali možeš pokušati nešto od gore navedenog.
Mogla bi napraviti video o tome kako su ti ukrali ideju i zamoliti fanove da podijele po internetu.
Da nije toliko skupi set (i da se može kupiti pojedinačno) mogla bi naručiti jedan i napraviti usporednu recenziju kakvih ima hrpe na internetu, samo što bi ova tvoja bila zanimljivija jer se radi o tvom vlasništvu. Naravno i za taj video zamoliti fanove da ga proslijede.

Nadam se da sam pomogao idejom.

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


01. Jun 2017. 12:53
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Kopije LEGO kockica
Ovo što ep predlaže mi je još najbolje.

S obzirom da realno ne možeš ništa osim izgubiti hrpu živaca, pokušaj nekako profitirati od toga da napraviš priču i privučeš subscribere kad se već time baviš.
Ja mislim da puno galame od toga samo stvara reklamu jer ljudi su takvi da će javno reći "da, da, to je strašno" a za 5 minuta će puniti košaricu na alibabi s tvojim ukradenim intelektualnim vlasništvom.

Inače Le**n ima neku svoju novu pod-firmu koja legalnim putem pristupa mocerima i plaća ih za njihov dizajn. Ne znam što se desi ako odbiješ, ali ima ih koji su pristali. Ne znam isto da li De**ol ima ikakve veze s njima.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


01. Jun 2017. 17:14
Profile WWW
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: Kopije LEGO kockica
Poslala sam mejl i pol od kojih iskreno ne očekujem ništa. Ali mogu reći da sam nešto napravila.

Puno buke ne bih radila jer mislim da bi to bilo kontraproduktivno. Ali možda nekad napravim video o tome kako neke te kompanije kradu AFOLove. No za to moram definitivno više proučiti cijelu priču, tako da ne bude to tako skoro.

Inače, da su me kontaktirali i pitali za dopuštenje, najvj bih im ga dala čak i za malu kompenzaciju. Ali to im očito nije prioritet u životu. :LEGO26:

_________________
YouTube channel BrickoMotion


01. Jun 2017. 17:33
Profile WWW
User avatar

Joined: 17. Jun 2010. 20:01
Posts: 5260
Location: Zagreb, Hrvatska
Post Re: Kopije LEGO kockica
Nažalost, L***n već u ponudi ima novu "ribarnicu" - Užas :LEGO19: :!: :?:

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedby=dudek


01. Jun 2017. 18:27
Profile
AFOL

Joined: 06. Apr 2017. 02:49
Posts: 48
Post Re: Kopije LEGO kockica
Kontaktiraj Xingbao to ti je ista firma kao Lepin ali tu placaju dizajnere. Trenutno imaju neki Invitation for all MOC designers imaju ti facebook stranicu. Znam da su neki od poznatijih Lego dizajnera vec sklopili deal s njima.


01. Jun 2017. 19:52
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 04. Sep 2014. 21:20
Posts: 202
Location: Ljubljana
Post Re: Kopije LEGO kockica
Možda me osječaj vara a možda i ne, čini mi se da nas TLG u zadnje vrijeme malo manje muze sa cijenama odkako postoje i te jeftinije opcije.
Bez kineskih kopija ribarska kučica bila bi glatko >1500kn.
Još uvijek mislim da je tu posrijedi dogovor između Danaca i Kineza. Ako ovi prvi budu previše talasali, dobit če ponudu koju ne budu mogli odbiti.

_________________
Naši setovi
Galerija


03. Jun 2017. 13:58
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: Kopije LEGO kockica
a miša mu maloga (zna se šta ide umjesto tog izraza inače, al ne smije se psovat :D ) ... taman ti rekoh na izložbi u Tehničkom -> šibni to na LEGO Ideas.. još bi bar s tim imala neki "dokaz" da si se ti "prva tog sjetila".. No, šta je bilo, bilo je. Šibaj (kao što već jesi) mail-ove di stigneš.. I ja ću se isto složiti s ep-ijem, možeš onako jedan podosta ironičan video složiti - usporedba originala i kopije :D pa sastaviš video o tome.. Iskoristi na kraju balade i to "priznanje" koje si dobila.. ne bi se baš kralo sad "bilo šta" :LEGO01:

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


03. Jun 2017. 16:02
Profile
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: Kopije LEGO kockica
I taman sam htjela stavit na LEGO Ideas kada su doslovno taj dan objavili da ne primaju više projekte čiju licencu već imaju i tako mi propao i taj i jos jedan projekt u izradi.

Stavit ću si u CV da sam dizajner izdanog seta pa mi možda cijela priča bude u korist :LEGO23:

_________________
YouTube channel BrickoMotion


03. Jun 2017. 17:28
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: Kopije LEGO kockica
Imam osjećaj da su u robotskim setovima otišli puno dalje od Lega. A tek lifarmovi, rupe za spajanje sa svih strana :LEGO25:
Pogledajte ovo -> http://abilix.com/index.php/robot/krypton

_________________
Flickr


28. Jun 2017. 23:14
Profile
AFOL

Joined: 06. Apr 2017. 02:49
Posts: 48
Post Re: Kopije LEGO kockica
Nabavio sam od Lepina vlak - Lego 10254. Stvarno super kopija, iznenadio sam se kako su power functions iskopirali.
Image
Image
Image
Image
Image


02. Aug 2017. 06:49
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 161 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 17  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.