It is currently 18. Apr 2024. 07:49



Reply to topic  [ 571 posts ]  Go to page Previous  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 58  Next
Predstavite se! 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2140
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
@boba_jagoda znači i ti si koLegica? :LEGO05:
Pa koliko nas ima, mogli bi jedno okupljanje u D2 nabaciti :LEGO16:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


31. Dec 2014. 13:05
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Predstavite se!
Lego legica
Kad se jednom pojavim u Osijeku na duze vrijeme - moze :LEGO04:
Inace sam u Deutschlandu...

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


03. Jan 2015. 11:18
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
Pozdrav,

Jedno kratko vrijeme sam aktivan na forumu gdje sam prvenstveno koristio Lego market pa bi bio red da se napokon i predstavim s obzirom da imam želju biti aktivniji.

Marko, 28 godina, Zagreb. Kao klinac u '90-ima, koje su za mene, a vjerujem i mnoge, zlatne Lego godine, imao sam priličan broj kockica. Najdraže teme su mi uvijek bile space, city i pirates. Najčešće baš tim redom. Kako to obično biva, negdje u srednjoj školi ušao sam u taj famozni dark age, ''posudio'' SVE kockice bratiću uz napomenu da ih očekujem jednom natrag. Iz dark age-a me prvo trgnuo početkom prošle godine Lego film koji sam odgledao s osmijehom jer kao da mi je djetinjstvo prošlo pred očima. Nakon toga, pravi nekakav izlazak iz tamne strane sile započeo je najavom otvorenja Lego store-a u Zg. Tako sam počeo kupovati nove setove te svakodnevno gledati što sam sve propustio svih ovih godina.

Koliko god da su mi novi setovi lijepši, detaljniji od starih setova, nove boje kockica, dizajn, rješenja u gradnji itd. u odnosu na Lego iz '90-ih, ipak me stalno vuče ta neka nostalgija za tim jednostavnim setovima s ''dušom''. Često pregledavam brickset i bricklink u potrazi za nekim starim setom ili čovječuljkom (tako sam uvijek zvao minifigure) i eto, nadam se da ću dio te svoje stare kolekcije vratiti s vremenom.

Inače, smatram da je Lego postao mašinerija za štancanje kockica i setova. pazite, ovo pišem s aspekta nekog tko je 1997. kupio zadnji set pa sljedeći tek 2014., a to je jako, jako puno vremena. Možete zamisliti moja oduševljenja, čuđenja pa i razočarenja novim Lego setovima! Iznenadile su me neke kockice u novim setovima koje mi se ispočetka nisu sviđale, ali s vremenom shvatiš da su logične. Iznenadila me odjednom ta širina vozila na 6 i više studova, iznenadile su me te nove boje i detalji kojih prije nije bilo, ali ipak su ti stari setovi imali ono nešto. Ne znam da li je to samo moja nostalgija za tim vremenom ili je to jednostavno tako. Još uvijek se razveselim kao malo dijete kad naletim u nekom setu na neku staru kocku, nešto što sam ja koristio u gradnji, a što je sad najčešće riješeno nekom drugom graditeljskom idejom.

Toliko od mene, za sada!


05. Jan 2015. 13:28
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Predstavite se!
Dobrodošao spaceman! Veseli me vidjeti da imamo old school space fana na forumu - toga nam fali :LEGO04: Nadam se da ćemo uskoro vidjeti neki moc :LEGO75: Ja sam nekako zapeo na castle/fantasy temi, ali sam si počastio policu sa jednim space mocom pred par godina. To je jedan od rijetkih mocova koje nisam još rastavio...
[Reveal] Spoiler: Futuron Space-Time Continuum module
Image

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


05. Jan 2015. 14:07
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
Bas sam jučer slučajno gledao tvoju brickset listu, pogotovo space! Nego, moj space je bio limitiran na manjim setovima, a MOC skoro uvijek na istom - ja sam to tada zvao space shuttle :) nije mi zao sto nisam imao vise toga, u tome je bila nekakva ljepota :) a što se tiče mog prvog odraslog moc-a, za sada skupljam znanje, učim terminologiju koja za nas klince nije postojala, gledam druge radove i tako. Ipak se puno toga promjenilo od vremena šarenih vozila, šarenih pistolja Itd koje smo nekad gradili :) Imam jednu ideju koja bi obuhvatila moje najdraže teme, nekakav space grad sa space piratima. Za sada samo ideja, ali nadam se uskoro nekoj manjoj diorami da sam sebi dočaram ideju. Trenutno skupljam polako kocke...


05. Jan 2015. 15:53
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Jul 2009. 15:36
Posts: 1239
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
Dobrodosao! Super avatar i samo ti kreni slagati sto prije. Ne moras cekati veliku kolicinu kockica da krenes.

_________________
Jok3r - TM87


05. Jan 2015. 16:24
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Predstavite se!
spaceman wrote:
Pozdrav,

Jedno kratko vrijeme sam aktivan na forumu gdje sam prvenstveno koristio Lego market pa bi bio red da se napokon i predstavim s obzirom da imam želju biti aktivniji.

Marko, 28 godina, Zagreb. Kao klinac u '90-ima, koje su za mene, a vjerujem i mnoge, zlatne Lego godine, imao sam priličan broj kockica. Najdraže teme su mi uvijek bile space, city i pirates. Najčešće baš tim redom. Kako to obično biva, negdje u srednjoj školi ušao sam u taj famozni dark age, ''posudio'' SVE kockice bratiću uz napomenu da ih očekujem jednom natrag. Iz dark age-a me prvo trgnuo početkom prošle godine Lego film koji sam odgledao s osmijehom jer kao da mi je djetinjstvo prošlo pred očima. Nakon toga, pravi nekakav izlazak iz tamne strane sile započeo je najavom otvorenja Lego store-a u Zg. Tako sam počeo kupovati nove setove te svakodnevno gledati što sam sve propustio svih ovih godina.

Koliko god da su mi novi setovi lijepši, detaljniji od starih setova, nove boje kockica, dizajn, rješenja u gradnji itd. u odnosu na Lego iz '90-ih, ipak me stalno vuče ta neka nostalgija za tim jednostavnim setovima s ''dušom''. Često pregledavam brickset i bricklink u potrazi za nekim starim setom ili čovječuljkom (tako sam uvijek zvao minifigure) i eto, nadam se da ću dio te svoje stare kolekcije vratiti s vremenom.

Inače, smatram da je Lego postao mašinerija za štancanje kockica i setova. pazite, ovo pišem s aspekta nekog tko je 1997. kupio zadnji set pa sljedeći tek 2014., a to je jako, jako puno vremena. Možete zamisliti moja oduševljenja, čuđenja pa i razočarenja novim Lego setovima! Iznenadile su me neke kockice u novim setovima koje mi se ispočetka nisu sviđale, ali s vremenom shvatiš da su logične. Iznenadila me odjednom ta širina vozila na 6 i više studova, iznenadile su me te nove boje i detalji kojih prije nije bilo, ali ipak su ti stari setovi imali ono nešto. Ne znam da li je to samo moja nostalgija za tim vremenom ili je to jednostavno tako. Još uvijek se razveselim kao malo dijete kad naletim u nekom setu na neku staru kocku, nešto što sam ja koristio u gradnji, a što je sad najčešće riješeno nekom drugom graditeljskom idejom.

Toliko od mene, za sada!


Marijan, 22, Lovran (Vukovar)
Ja sam malo mlađi od tebe ali kod mene je ista situacija, ja sam odrastao na legićima iz 90ih i to se lagano počelo gubit krajem osnovne škole. Iako me nostalgija držala duže vrijeme nisam se upuštao u nikakvu nabavku sve do ovog Lego filma. Čak i nakon njega mi je trebalo dosta vremena do sad da se pokrenem i nađem volje i vremena i eto počeo sam lagano sa skupljanjem čovječuljaka da bi to neki dan eskaliralo i sada čekam preko 150 različitih čovječuljaka što od prijatelja, što odavdje i sa ebaya... Od frenda sam povukao i kutiju punu kockica i nadam se nekom bolovanju ili godišnjem da se mogu zabiti u stan i naučiti svu ovu silnu novu terminologiju i tehnologiju koje prije nije bilo

_________________
Image


10. Jan 2015. 00:07
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2690
Location: Gradište/Županja
Post Re: Predstavite se!
Dobro nam došli dečki!

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


10. Jan 2015. 09:11
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: Predstavite se!
Dobrodošli! :LEGO03:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


10. Jan 2015. 14:18
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Predstavite se!
Dobro došli. Ipak...zlatne godine lega su 80-e.


10. Jan 2015. 14:48
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 571 posts ]  Go to page Previous  1 ... 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53 ... 58  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.