It is currently 29. Mar 2024. 11:37



Reply to topic  [ 571 posts ]  Go to page Previous  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 58  Next
Predstavite se! 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
Hvala na dobrodošlici, a Vid s tobom se nikako ne mogu složiti. Istina je da je Lego u 80-ima počeo biti ono sto je danas, ali ipak mislim da su 90-te bile godine najboljih i najljepših setova, od castle setova preko pirata, space-a i city-a. Al ok, valjda svako ima svoje mišljenje.


10. Jan 2015. 15:18
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Predstavite se!
Dobro, realno gledajuci danas su najbolji i najljepsi setovi ali 90-te su definitivno zlatne godine. Barem sto se stanja u hr tice, mislim da se najvise 90tih igralo sa legicima, a i ti legici iz 90ih su imali veca poboljsanja i napredak naspram onih iz 80ih, nego sto danasnji legici imaju naspram tih iz 90ih

_________________
Image


10. Jan 2015. 15:31
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
A gle, castle je imao super setove 80-ih, classic space, futuron, Blactron 1 i space police 1 su izlazili u 80-ima. I pirati, '89 mislim. Zapravo, rekao bih da je najbolji period kraj 80-ih do sredine 90-ih, a kasnije je bilo svega. Valjda ovisi na čemu je tko odrastao. Ne znam kamo ovo ide sada, star wars izlazi vec 15 godina, dolazi sve vise i vise licenciranih tema (Scooby Doo) sto znaci da će i cijene jos skočiti. Volim i star wars i lotr ali ne pušim to s licencama i odbijam kupovati veće setove zato sto su licencirani. To sto je Lego platio licencu nije moj problem. Bojim se da će biti sve manje i manje klasičnih lego setova.


10. Jan 2015. 15:48
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Predstavite se!
sam si sve rekao, classic space, castle pirati....sve ostalo je povijest.


10. Jan 2015. 15:52
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Predstavite se!
ma praktički već od '79 kad su izbacili prvu figuru je krenilo "zlatno doba", ja nekako gledam to po stanju u hr, kad su legici bili najpopularniji iako je i meni draže to starije doba sa retro spaceshipovima i naravno castle, pirati, islanderi i andventureri nešto najbolje ikad od legica :LEGO70:

_________________
Image


10. Jan 2015. 16:14
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
spaceman wrote:
Bojim se da će biti sve manje i manje klasičnih lego setova.
Bolje promotri omjere licenciranih i originalnih ("klasičnih") tema tj. setova u katalozima. :LEGO05:
Istina je da ima sve više licenciranih, ali ima i sve više originalnih. Količina i jednih i drugih raste, ali omjer ostaje isti.

_________________
flickr YouTube Brickset


10. Jan 2015. 19:44
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
Istina Marin, ali da li je doista potrebno da SW izlazi 15 godina za redom? Sto se u to vrijeme moglo stvoriti sto se tice klasičnih tema? Puno toga. Ovako imamo 100 verzija istih letjelica. Da se razumijemo, ja obožavam SW. Uglavnom, nije da se žalim, ali volio bi jos klasičnih lego tema.


10. Jan 2015. 19:51
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
SW je jedna od najprodavanijih tema, otkad se pojavila do danas.
Tome svjedoči činjenica da na Bricksetu postoje popisi "Most owned" i "Most owned, excluding Star Wars".
Istina, na Bricksetu su uglavnom fanovi koji čine malen dio tržišta, ali i općenito je SW jedna od top tema.
Koliko se sjećam (nemam link) jedino je City u ukupnom poretku ispred SW-a.

_________________
flickr YouTube Brickset


10. Jan 2015. 20:05
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 28. Nov 2014. 09:52
Posts: 255
Location: Zagreb
Post Re: Predstavite se!
Marin znam ja to, na kraju krajeva Lego je kompanija koja prodaje proizvode i po tome se ne razlikuje od drugih, a SW je financijski isplativ. Razumijem ja to samo mi se čini da štancanje tih setova ubija ono sto Lego jest - igračka.


10. Jan 2015. 22:15
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 19. Nov 2014. 16:37
Posts: 182
Post Re: Predstavite se!
Pozdrav forume!
Obitavam na forumu već neko vrijeme pa mislim da je vrijeme da se predstavim 
Ja sam Berislav, iz Zagreba, skoro 27 godina, privodim kraju faks, zanimam se sa svačim,veliki sam ljubitelj muzike(posebno nekih područja rocka),hobi mi je i akvaristika a odnedavno sam počeo opet malo slagat kockice.
Legiće su mi prvi put kupili starci i taj period ranog djetinjstva početkom 90-ih pamtim i kroz razne setove koje smo uglavnom kupovali u Leibneitzu kad bi išli ponekad po ''špeceraj''.
Tu bi ja mjesecima unaprijed čitao kataloge(koji i dan danas imaju isti miris papira:D) i gledao kaj bi htio, žicao, pregovarao sa starcima jel preskupo ili nije..
Znao sam napamet neke kataloge. Mislim da mi je među prvim setovima bio 6988 Alpha Centauri Outpost i 6981 Aerial Intruder od Space Blacktrona II. Sjećam se igranja sa tim iako ga nisam složio ja nego stari. Općenito, stari je volio kupiti set pa ga preko noći složiti i sebe zabavljati s tim a ja bi se drugo jutro igrao sa već složenim nakon kaj bi užicao da drugi dan ne idem u vrtić :LEGO76:
Iz tog perioda sjećam se još od gusara 6273 Rock Island Refuge, od wolfpacka 6038 Wolfpack Rebegades i 6075 Wolfpack Tower. Ti ljudi-vukovi su mi bili jako dragi iako se sjećam da sam jako htio Forestmene, vidio sam ih u nekom katalogu ali tih setova više nije bilo za kupiti i to nikako nisam mogao prežalit, uvijek su mi ti robin hood šumski ljudi bili tiha patnja.
Jedan od najdražih setova mi je bio 6082 Fire breathing fortress, sjećam se točno tog jutra kad sam se igrao s njim prvi put, imao je neku zamku unutra i jako mi se sviđao taj dvorac i ti vitezovi.
Od city-a sjećam se 6397 Gas'n'wash expressa, još imam taj baseplate doma, doduše malo pošaran nakon kaj se mali brat igrao sa kockicama.
Volio sam i Islanderse, a zadnji set koji sam dobio su bili neki od Indijanaca i 6755 Sheriff lock up i 6761 Bandits secret hideout.
Kasnije je buraz nabavljao one Time travelerse i puno Vikinga, a ja sam ušao u dugu pauzu bez Lega. Vjerojatno svi imamo tu neku dulju ili kraću crnu rupu bez Lega ali šteta je kod moje da sam puno toga negdje izgubio, nešto se i potrgalo, dosta kockica je i ostalo, što mi je danas drago. Da sam bar bio pažljiviji :/
Danas nemam neki žanr koji mi je isključivo predmet zanimanja, nego ako mi se nešto svidi to zapikiram, iako nemam baš niti neki budžet za lego ali sad čekam Scoobya, nove cmf Simpsone i novi castle...
Pozdrav svima i isprike za udavljivanje dugim postom 


02. Mar 2015. 15:19
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 571 posts ]  Go to page Previous  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 58  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.