It is currently 19. Mar 2024. 07:23



Reply to topic  [ 10 posts ] 
Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4906
Post Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Ovih dana Flickr je objavio da ograničava broj besplatnih fotografija na 1000.
Ako ih ima više onda se stare brišu nauštrb novih.

_________________
Flickr


06. Nov 2018. 20:45
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2138
Location: Zagreb
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Kad tad se to moralo dogoditi.
1000 slika je ok broj po meni, a tko želi više može uzeti pro (koji ima razumnu cijenu)

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


06. Nov 2018. 21:33
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Kad su najavili prodaju sam se pobojao da bi se ovakvo što moglo dogoditi.

_________________
flickr YouTube Brickset


06. Nov 2018. 22:27
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
:LEGO09: Dokraja života valjda neću doći do 1000 fotografija na flickru, ali razumijem zašto se ljudi ljute.

Onome kome treba će uzeti pro.

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


07. Nov 2018. 14:19
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Iako sam jedno vrijeme imao Pro (dok je besplatan račun bio ograničen na 200 slika, a Pro koštao 150ak kn godišnje), mislim da se ne isplati za 300-350 kn godišnje, s obzirom na to da postoje i druge opcije, a ne patim na statistiku. Pitanje je koliki dio LEGO zajednice će sada emigrirati i kamo. U zadnjih nekoliko godina Flickr je postao "onaj jedan" servis za LEGO ekipu, dok smo prije bili po forumima, MOCpagesu, Facebooku i posvuda... iako je i Instagram ajmo reć uskočio u priču.

Koliko vidim, Brickly je propao prije nego je postao dostupan za Android, a Bricksafe i dalje izgleda grozno. Od MOCpagesa sam odustao jer je i Kenny odustao... Situacija nije baš optimistična. Možda se na kraju stvarno okrenem YouTubeu kao jedinom ili glavnom servisu za objavu modela. :LEGO24:

Što se tiče Flickra, imam 870 slika. Dakle trenutno sam na 0,14 % od tog jednog terabajta, a od 1.1. bit ću na (minimalno) 87,0 %. S obzirom na to da sam korisnik već 10 godina, još godinu-dvije će mi tih 1000 slika biti okej, a kud dalje... otom-potom. Vjerojatno ću pobrisati većinu privatnih slika (koristim Flickr kao image hosting site) i racionalizirati objavu slika modela.

_________________
flickr YouTube Brickset


07. Nov 2018. 20:03
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4906
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Ja sam od početka znao da će dugoročno tako nešto biti, samo je bilo pitanje vremena. Tako da sam od uvijek koncentriran na jednu ili eventualno nekoliko slika. U biti oni bi najsretniji bili kada bi i nama besplatnima obrisali sve, ali zbog interakcije s drugim korisnicima moraju pustiti i te besplatne.
Ali Marin i Brickomotion su u biti možda u pravu za YouTube kao najbolji kanal za objavu. Napraviti nešto za okretanje modela 360 i uz put i reći nešto o njemu, a ne samo sliku. Ovako na slici je to sve suhoparno.

_________________
Flickr


07. Nov 2018. 20:41
Profile
User avatar

Joined: 20. Sep 2015. 20:02
Posts: 288
Location: Zagreb
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Drzat neki "besplatan" servis besplatnim je strasno tesko. Sve te reklame koje covjek vidi naokolo placaju jedva ista. Nemre od toga firma zivjet. Zato i toliko novina propada i sve vise se ide na plati mjesecno ili godisnje za pravo upotrebe.

S tim recenim, mislim da je vazno imati i mjesto gdje staviti slike, jer YouTube nije dosta. I ja kada gledam kako su drugi nesto slozili, hocu vidjeti slike. Lakse pregledat 20 slika nego 20 videa. A na zalost, djeca i ljudi iz siromasnijih zemalja, si ne mogu samo tako priustiti godisnju pretplatu na sve sto zele koristiti. I sto ja zelim da koriste, jer hocu vidjeti sto su sve smislili. Zajedno smo bolji! :LEGO03:

S pozitivne strane, nadam se da ce to motivirati ljude da ne "spammaju" sa slikama moca. Odaberi 2-3 najbolje i dosta.

_________________
YouTube channel BrickoMotion


08. Nov 2018. 11:57
Profile WWW
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
Šteta :/ Baš šteta kak tak zeznu dobru stvar.. taj Flickr je čudo za fotke, pohranu i slično.. i sad ograničavaju na soma fotki .. To pretpostavljam tisuću ukupno, vidljive one javnosti ili ne.. Koristim Flickr između ostalog i kao backup za pohranu fotki, pa kad prihajam doma, automatski se uploadaju.. Znači to sad otpada ..

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


09. Nov 2018. 14:14
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
A zašto ne koristite Google photos za backup fotki? ili vi s jabukama imate neki svoj cloud.
Da Flickr iz nekog razloga nije društveno prihvačeno mjesto za LEGO kreacije, ne bih nikad u životu posjetio tu stranicu. Polako Instagram preuzima i taj fanbase.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


09. Nov 2018. 15:39
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Flickr - možda najbolji servis za objavu fotografija
I Google Photos ima ograničenje, i to u gigabajtima (dok je Flickr bio terabajt).
Google Photos je okej kao image hosting site, ali zašto bih stavljao slike tamo ako već imam Flickr?

Instagram je super za "instant gratification" (zanimljivo koliko slično zvuči) i za branje lajkova od laika, NLF-ova i random ekipe od koje zapravo ne želiš čuti mišljenje. Komunikacija na njemu nije na razini Flickra, nema grupa koje imaju svojevrsne forume, nije idealan za embedanje slika po forumima itd.

Flickr je i dalje najbolji, no koliko dugo će ostati... vrijeme će pokazati.

_________________
flickr YouTube Brickset


09. Nov 2018. 19:36
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 10 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.