It is currently 18. Apr 2024. 18:32



Reply to topic  [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next
Raznolikost Lego tema 
Author Message
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Raznolikost Lego tema
E pa to, ne samo ograde nego i zlatni kotači sa pepeljugine kočije - čim sam ih vidio zamislio sam prozore i gle čuda, zbilja ih koriste za prozore u Niđagu :LEGO62:

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


25. Sep 2014. 10:02
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: Raznolikost Lego tema
Ja "obožavam" te girli setove :LEGO50: A ko što Deni kaže, ima u njima vrhunskih dijelova.
A kočiju (set) kupio sam ne samo zbog kotača, već i zbog po meni vrhunskog dizajna same kočije.


25. Sep 2014. 10:13
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Raznolikost Lego tema
Ne bih o vrhunskom dizajnu :LEGO24: Šta jes jes, u prosjeku po setu dođe jedan zanimljiv dio.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


25. Sep 2014. 10:19
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: Raznolikost Lego tema
Surduk wrote:
Ne bih o vrhunskom dizajnu :LEGO24: Šta jes jes, u prosjeku po setu dođe jedan zanimljiv dio.

A gle, budi iskren.., to je za LEGO (dizajnere) odličan dizajn.
Recimo ona zadnja Castle crna nije joj do...
Ima novih travki, cvijeća, žabica, životinjica, lišća.., pribora, torbica, šalica, flaša.., voća, povrća. Kose su po meni super, samo imaju onu rupicu na čelendri gore. Merida ne izgleda ko Merida, ali mi je kosa odlična.
Smeta me nespojivost figova.
Ma meni je to ko neka bajka, paralel svemir. Lijepe boje. A ja volim sivu...
Što ću.., lijepo mi je.
Lago bih, kad bi reko da nije.
Skupo ko sam vrag, ali zato postoje popusti.
Neću više, obećajem.., poz!


25. Sep 2014. 10:29
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Raznolikost Lego tema
U najezdi žemskih tema i licenci fali pravih lego tema.

Zanemarimo city koji nudi po pristojnoj cijeni pregršt kamiona i policajaca ali gdje su nestale lego teme?

Castle, pirati i oni treći?

Ok, castle nam je serviran kao što će biti i gusari, za manju djecu. Slabi setovi i dosta ne inventivni. Zadnja prava su bili monstersi i galaxy, dakle ta neka JOŠ tema fali. A toliko toga bi se dalo napraviti...od već spomenute mitologije, povijesti, spacea itd...

Ja bi volio vidjeti i neku retro temu gdje bi se izdavali stari setovi koji su ušli u legendu.

Tu bi se dalo štošta reizdati. Castle, pirati, space...


25. Sep 2014. 10:33
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Raznolikost Lego tema
Hrczs1 wrote:
Surduk wrote:
Ne bih o vrhunskom dizajnu :LEGO24: Šta jes jes, u prosjeku po setu dođe jedan zanimljiv dio.

A gle, budi iskren.., to je za LEGO (dizajnere) odličan dizajn.


Iskreno, nije :LEGO56: Odličan je za ljude koji ispunjavaju stereotipne želje svojih kćerki. Pogledaj na što su srozali Meridu - već je bila rasprava o tome.

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


25. Sep 2014. 10:41
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 26. Sep 2011. 00:26
Posts: 24
Location: Zagreb
Post Re: Raznolikost Lego tema
Vidim da sam propustio spomenuti Ultra Agents u početnom postu, ali po meni su oni opet neka kombinacija City i Super Heroes. Ovo mi recimo izgleda kao čisti Super Heroes set, samo se, eto, negativac ne zove npr. Electro nego Infearno: http://lego.wikia.com/wiki/70162_Infearno_Interception
Makar mi je to jedan od boljih setova jer je vozilo fora i dosta futurističko (ali je dizajnom slično batmobilu). I dosta im je dobar onaj najveći set gdje su mech i špijunski kamion. Istina, onaj Galaxy Squad sa narančastim mechom je bio još bolji.

I slažem se sa Denijem za Monster Fighters, to je bio maštoviti tip teme koji Legu treba. Većina ovog što je trenutno u ponudi je dozlaboga jednolično.

Što se tiče ženskih tema, njih sam u uvodnom postu odmah odbacio, ali to ne znači da su bezvrijedne. Problem je samo da mi je glupo kupiti takav set jer onda dobijem netipično dizajniranu figuru koju ne mogu za ništa upotrijebiti. Da su to standardne lego figure sa likom neke princeze, dvorske dame, Meride, koga već - sve super, toga Castle graditeljima zapravo i treba. Ima u tim setovima zgodnih dijelova, pa i stvari u neočekivanim, a upotrebljivim bojama, ali figure su stvarno za ništa (čak i konji). Očigledno im je cilj napraviti Lego verziju barbika...

I moram se složiti sa Surdukom za Castle, bilo je bolje kad su postojali forestmeni i wolfpack, makar nam je Lego dao nešto novih "forestmena" sa LOTR vilenjacima. Conan tema bi isto bila super, ali mislim da su filmovi malo prenasilni za Lego, a nedovoljno popularni kao LOTR pa da zažmire na to. Jedino što mi se čini kao potencijalna tema su Dragonriders of Pern koje je Warner nedavno otkupio pa će možda raditi filmove po tome. Ili eventualno Warcraft, ako taj film bude uspješan.


25. Sep 2014. 12:35
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Raznolikost Lego tema
Vidiš sad se baš pitam - od kojih sve "kuća" Lego ima licencu? Disney... Warner, Lucas Arst? Dajte me prosvijetlite :LEGO56:

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


25. Sep 2014. 12:48
Profile
User avatar

Joined: 28. Jan 2011. 16:16
Posts: 2220
Location: Fiume
Post Re: Raznolikost Lego tema
lucasa je kupio disney koliko znam....

marvel?


25. Sep 2014. 12:53
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 11. Sep 2009. 23:04
Posts: 1028
Post Re: Raznolikost Lego tema
Ovaj set 70162 je dizajnirao jedan nas slavonac, clan ovog foruma koji je otisao raditi za Lego :LEGO75:
Da se pohvalimo :mrgreen:

_________________
Moji setovi BL trgovina
Lego slike Lego slike 2 Kolekcija slike


25. Sep 2014. 12:54
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 64 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.