It is currently 16. Jun 2019. 01:31

Reply to topic  [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next
LEGO slike za zid 
Author Message
AFOL

Post LEGO slike za zid
Znači zanima me jel tko radio kad Lego slike koje imaju svoj okvir i koje se mogu objesit na zid ??

nešto tipa kao one slike na Barbie i LEGO izložbi netom održane ...

i koji su problemi oko stvaranja toga i jel su potrebni kakvi dodatni trikovi ?? Savjeti itd. ???

23. May 2012. 14:53
Profile
Redovni član kluba

Post Re: LEGO slike za zid
Bok! Dobrodošao na forum :LEGO05:
Ovdje imaš par korisnih linkova. Glavni problem u slaganju mozaika je taj što je poprilično skup materijal. Veličina pixela je određena veličinom studa, što automatski znači da ako želiš raditi po fotografiji, moraš ići na veći format nebi li povečao rezoluciju slike... recimo da stvari ispod 96x96 pixela znaju izgledati loše.

23. May 2012. 16:19
Profile
AFOL

Čini se ok programčić i naravno da ne mislim radit slike od 96x96 piksela what the point ? :D

mislim napravit ogromne slike od metar sa metar recimo i objesit na zid od sobe, mota mi se po glavi neki strip junak :)

skupi ?? pa to su cijene običnog plate-a, zar ne ?? ništa se više i ne koristi za slike ...

mene više brine kako to stavit u sam okvir slike a da ne pada tj. sklizne dole (bojim se da ne bude predebelo pa da se stakleni okvir neće moć zatvorit i muči me lijepljenje :)
Ne želim ulazit u to bezveze ako je preproblematično za napravit ...

24. May 2012. 14:41
Profile
Redovni član kluba

Kod 96x96 pixela mislim na lego format (četiri 48ice)...to ti je oko 80x80 cm. Yoda na izložbi je bio veći. Cijene plateova 1x1 možeš vidjeti ovdje. Računica kaže, ako koristiš samo 1x1 da ti ih treba 9216. Naravno, uštedjeti češ ako koristiš veće plateove za veće jednobojne površine. Inače, 1x1 plateovei su iznenađujuće skupi s obzirom na svoju veličinu.. Što se tiće okvira, brijem da bi bio pun pogodak ako bi ga sam napravio od kockica :LEGO05:

24. May 2012. 15:16
Profile

Stari (oprosti što sam tolko slobodan), kad malo počneš računat.., kalkulirat gdje imaš koji plate (da ne spominjemo njihovu skupoću u odnosu na ostale dijelove), a i da ne spominjemo da točnu količinu nemaš u samo jednom dućanu, što ti automatski znači da ćeš imat za svaku narudžbu i trošak poštarine, ne računajući podlogu i okvir.., mislim da ćeš brzo odustat... Pogotovo uz činjenicu što si iz Hrvatske, da si u Americi.., imao bi veće šanse (obzirom na količinu BL dućana)
Iskustveno ti to govorim.., prvi ću ti skinut kapu, ako uspiješ u svojoj nakani...
Evo, javno obećajem...
Slijedom navedenog, molim te da javno podijeliš sa nama sve korake ovog možebitnog projekta, jerbo sam jako zainteresiran vidjet kako napreduje u koracima...
Unaprijed hvala na razumijevanju, uz pozdrav!
Hrvoje

24. May 2012. 16:27
Profile
AFOL

Surduk wrote:
Što se tiće okvira, brijem da bi bio pun pogodak ako bi ga sam napravio od kockica :LEGO05:

okvir sam napravit od kockica ?? kako je to moguće ? nisam baš o tome razmišljao ... prije svega sam mislio nešto tipa kao na one slike na izložbi ... tipa yoda, spiderman itd ... jel su na tim slikama klasični okviri ili okviri od legića ... ??

što se tiče love svega sam svjestan, evo upravo potrošio par hm hm nečega na par setova (dvorac, gusari vs domoroci, grad) iz svoje glave pa mi to više nije fora, sad bi se bacio na malo više "art" :D

i kad kažeš da opisujem sve korake, ne mogu vjerovat da se baš nitko s ovog foruma nije bavio s tim, pa odkud sve one slike na izložbama ??

24. May 2012. 18:26
Profile
AFOL

Te slike nisu naše, koliko ja znam "naš" je samo tigar koji je mogao biti viđen jesenas u Areni ili zimus u Arena Centru (pardon Grgurići su čini mi se imali po izlet; ali "jednostavniji" - grbovi). Samo ti se želi reći kako je iznimno teško nešto takvo izvesti pa bi htjeli vidjeti postupak.

24. May 2012. 19:29
Profile
Redovni član kluba

Ne mislim da je teško-imaš softver koji ti napravi najteži dio posla. Stvar je u nabavci dijelova. Aj izracunaj kolko bi te koštalo po bricklinku sa poštarinama. Baš me zanima.

24. May 2012. 23:00
Profile
AFOL

Ja sam isto malo eksperimentirao s mozaikom i programima i stavarno se da dobrih stvari napraviti. Samo iz iskustva na 48x48 jako malo slika je moguce vjerno reproducirati. Ja sam radio frendici logo za neki projekt i poprilicno sam se namucio da na 48x48 slozim logo, za koji je odmah jasno o cemu se radi. Tu je program malo "glup" i porebna je intervencija "od oka"...
Za sve vece, kao sto je Surduk rekao, 96x96 je u principu OK, no ako su slike u pitanju, i to pogotovo neke krupnijeg plana (ne detalji) mozda treba ici i na vece dimenzije.
Sto se tice cijene, onako od oka sto sam dobio racunicu da je 48-mica cca 100 eur (naravno osim ako radite sa optimalnim plateovima, samo 1x1 je podosta skuplje).

26. May 2012. 09:22
Profile
AFOL

pepe wrote:
Sto se tice cijene, onako od oka sto sam dobio racunicu da je 48-mica cca 100 eur (naravno osim ako radite sa optimalnim plateovima, samo 1x1 je podosta skuplje).

ako je 48-ica 100 eura onda je to i prihvatljivo, znači da je 96-ica duplo, onda je još u granicama sve :) - bar meni naravno ...

26. May 2012. 18:08
Profile
Reply to topic   [ 13 posts ]  Go to page 1, 2  Next