It is currently 18. Apr 2024. 05:27



Reply to topic  [ 3 posts ] 
Racers 
Author Message
User avatar

Joined: 14. Feb 2009. 19:55
Posts: 231
Location: Jingletown
Post Racers
Evo, pošto nema teme o Racersima, pa je ja otvorio pa da raspravljamo.
Dakle, tih autića ima svuda, a cijene su ok, ali nekad znaju biti pretjerane.
Postoje tri tipa Racersa: Tiny Turbos, nekakvi Jumperi, i Speed Racersi.
Tiny Turbos autići su maleni, a cijena im je obično razumljiva. Maleni setovi su u malim containerima u obliku automobilske gume, s time da imamo jedne koji imaju kocke koje svijetle u mraku i jedne koje NE svijetle u mraku. Lol. Oni se kombiniraju pa je zabavnije. Uostalom, za te Tiny Turbose postoji 4 različita raceplatea (tako ja to zovem) jedna za Formulu 1, druga za regularnu utrku, treća je kao, pustinjska, a četvrta se odvija na zaleđenim površinama.

Ti Jumperi su jedna genijalna stvar, a i mogu se kombinirati. Svaki jumper radi na dva sistema:

-Slam
-Motor

Slam radi na ovom principu: Postavite auto na ispaljivač i kada udrete po ispaljivaču, auto kreće i potom skače preko rampe. Rampe su u biti kartoni ilustrirani kao cesta, a ojačavaju se onim dijelovima iz Technica, nemrem se sjetit kako se zove.

Motor je mnogo jednostavnija stvar, a radi na povlačenje. Dobijete jednu veliku kocku, a kad to sve napravite, povučete ga unazad i on krene. Jednostavno.

I na kraju, Speed Raceri, nisu ništa specijalno, zamišljeni su kao utrke ali sa minifigovima u autima.

Eto, to je to. I molio bi nekog da mi kaže koliko košta taj raceplate, jer mi 15 dolara zvuči nekako malo :)

_________________
http://www.brickset.com/search/?owned=1
Moja kolekcija, malena ali što je, tu je.


15. Feb 2009. 18:27
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Racers
Pa u biti ti u tu temu spadaju i Ferrari i i ovi novi RC (daljinski upravljani automobili).

Moram priznati da mi Racers općenito nisu bogznakakva tema ali ima nekih stvari koje me oduševljavaju.
A to su veliki izbor kotača i dobrih dijelova, dobre naljepnice, Technic Ferrari.
Do sada kad god sam trebao određene kotače, kupio bih si Racers auto.

No vratimo se na nedostatke.
Recimo cijena, broj dijelova (iako super, jako ih je malo - pogotovo za tu cijenu), činjenica da se modeli drže kratko vrijeme, brzo ih mijenjaju i čini mi se da su sve gori i gori. Jako velike kutije za jako male aute (govorim o onim većim modelima sa dijelom ceste i 4+ automobila).

Pa recimo RC.
Veliki napredak od starih auta na daljinski, ali idalje jako loše.
Stari auti na daljinski su dolazili u nekoj čudnoj mjeri i svi dijelovi se nisu mogli spajati sa običnim LEGO dijelovima, a obični LEGO dijelovi se nisu mogli spajati na aute. Drugim riječima - jako jako loše i neupotrebivo.

Ovi novi RC su na prvu super jer su kompatibilni sa System kockicama ali je baza fiksna tako da se ne može mijenjati međuosovinski razmak a ni širina osovina. Na bazi je fiksni branik, što isto ograničava.
Kad tome dodamo da je daljinski upravljač PF (Power Functions) što znači da idalje nema servo nego 1-0-1 sustav, to je jako loše.

Power Racers ili kako ih ti zoveš Jumperi su isto veliki korak unazad.
Ubacivanje velikih teško iskoristivih dijelova stvarno nije dobro.
Modeli se brzo slože i to su tzv. instant play modeli ali to ne valja.
Puno je bolje puno dijelova, dugo slaganje. Onda si puno zadovoljniji sa složenim modelom i još više jedva čekaš da se igraš, a i imaš sve te dijelove poslije.

Da, naravno da se o manjkavostima puno više da trkeljati.

No, opet: kotači, naljepnice. To su dobre stvari. :LEGO39:

_________________
flickr YouTube Brickset


16. Feb 2009. 11:57
Profile
User avatar

Joined: 14. Feb 2009. 19:55
Posts: 231
Location: Jingletown
Post Re: Racers
Eh, da, ja zaboravio ta dva nadodati, RC i Ferrari.

Nevermind, to što si rekao o Power Racersima je, pa, skoro i istinito, ali ako duže vremena slagaš Lego onda ovo neće predstavljat nikakav problem u gradnji. Dijelovi možda jesu veliki, al ajd, bar postoji neki mehanizam na povlačenje pa ga možemo koristit i u drugim stvarima. Možemo čak i napravit kao nekakvu vjetrenjaču al to je nešto što sam ja samo zamislio. A ima i nekih malo većih, ili drugačijih, kao oni motori Image. Imam samo jedan Power Racer pa ne mogu puno govorit o njima, ali draži su mi Tiny Turbos.

_________________
http://www.brickset.com/search/?owned=1
Moja kolekcija, malena ali što je, tu je.


17. Feb 2009. 09:31
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 3 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 14 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.