It is currently 28. Apr 2024. 15:14



Reply to topic  [ 97 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Next
Marooned Marin MOC - str 10. BARRACUDA MOC 
Author Message
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
zvonko wrote:
skupljaj brodove pa ih jednog do drugog na izlozbu


Hvala Zvonko :) Da se naslutiti da ja naginjem kreaciji brodova i morske teme, tako da će biti još toga u budućnosti.

Mandrak wrote:
ako nije tajna da s nama podjeliš... zanima me kako je strip nastao, tehnički


Nije tajna. Strip je nastao kombinacijom mnogih programa, ali najbolje da objasnim na primjeru prve slike "Somewhere deep in medit..."

1. Slika broda je render iz Studio-a - postavke 'Build to give present' | Light: Building | Right-front | Intensity 1.5 | Veličina rezolucije rijetko i kad ispod 1000x1000, što više to bolje (na neke rendere je trebalo i do 4 sata)
2. Pozadinska slika stare gradske luke u Dubrovniku je moja fotografija koja je transformirana pomoću filtera u 'Comic' izgled uz pomoć software-a Cartoonizer
3. U Photoshopu se redner broda dodaje na pozadinu. Bitno je pogoditi kut i pogled rendera ovisno o pozadini na koju će se on dodati. Odnosno, prvo treba odabrati pozadinu a onda prema njoj orijentirati položaj broda i napraviti render. Zahtjeva malo strpljenja i par pokušaja.
4. Gotova slika se potom ubacuje u program za izradu stripova ComicLife gdje se namješta položaj prozora sa slikama, dodaje i bira veličina oblaka za dijalog, dodavaju ARRRRRGH urlici i tako to...
5. Iz ComicLife-a gotov strip se exportira u PDF-u ili slikama, ovisno kako odaberemo...

Ovo je opis kako moji stripovi nastaju. Možda je puno posla ali držim izreke 'prosječni trud daje prosječne rezultate', isto vrijedi i naše LEGO kreacije.

Zadnje što bi dodao je da zaboraviš izradu stripa dok ne napišeš scenarij u wordu, scenu po scenu. Ako to napraviš prvo imati ćeš sve slike u glavi kako trebaju izgledati kada kreneš baš u izradu i slaganje stripa. Obrnuto ne ide. Kreni prvo s pričom. :)

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


18. Dec 2021. 09:12
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 23. Sep 2013. 23:45
Posts: 394
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Marine, hvala ti puno... radio sam nešto slično (slikovnice) ali strip ne... kad nađem vremena mislim da hoću... zanimljivo mi je to. Ponekad više nego sama gradnja s pravim kockama. Vidim u stripu da si stavio jedra... Daj me nauči kako i odakle da uvezem "Cloth parts" u Studio. Fala. M


18. Dec 2021. 13:07
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Mandrak wrote:
radio sam nešto slično (slikovnice) ali strip ne...


Ima li gdje za vidjeti koju? Zanima me rezultat? Znam da je bila slikovnica sa obranom od Turaka, jesi ti čovjek iza te priče?

Mandrak wrote:
Daj me nauči kako i odakle da uvezem "Cloth parts" u Studio. Fala. M


brrr... ovo bi trebalo malo duže da opišem, vjerojatno bi bilo najbolje da napišem posebnu temu i objavim na prikladno mjesto na forumu.

Vrlo kratko: jedra sam modelirao u 3D alatu SolidWorks... exportao u STL (format za 3D printanje)... pomoću male skripte (programćića) konvertirao STL u DAT format... otvorio PartDesigner koji dolazi uz Studio.io i u njemu importao jedro u dat formatu... te exportao u Studio... da bi ga u Studio.io konačno ubacio na radnu površinu iz palete 'Custom Parts'.

Nisam mogao podnijeti jedra od LEGO plates i slične varijante pa sam napravio svoja, što se pokazalo dobro jer sam onda odmah mogao ta 3D jedra isprintati na A4 papiru i prema printu izrezati prava jedra od neke stare jastučnice koja je imala ovu prljavu boju.

Sada da li ti je ovo pomoglo ili te samo obeshrabrilo ne znam, ali sve što možeš zamisliti se da nacrtati u 3D i ubaciti u Studio. Sami proces mogu izraditi na jednom primjeru i napisati kao turtorial za ostale članove.

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


19. Dec 2021. 21:05
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 23. Sep 2013. 23:45
Posts: 394
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Zvuči komplicirano... Jel postoje negdje na internetu nekakve upute za to... Da te ne gnjavim s time? Ako ima, baci neki link pa ću malo istraživati. Slikovnice... Da, jedna je Legenda o Picoku... Obrana od Turaka, a druga Moja priča o zdravlju. Imam ih doma. Možda na nekoj izložbi ako se vidimo ili poštom. M.


19. Dec 2021. 21:57
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Mandrak wrote:
Da, jedna je Legenda o Picoku...


Onda si ovo ti? https://www.youtube.com/watch?v=o8L7svDlT5M

Ulovio sam ovo jednom negdje, ne znam više gdje, i ostalo mi je u glavi da netko negdje radi slikovnicu od LEGO kockica. A onda sam pogledao i duži intervju gdje si gostovao kod neke plave voditeljice, tu sam prvi put čuo za KOCKICE kao klub. Ako si ovo ti, neka ti rećem da mi je katedrala divna :)

Mandrak wrote:
Jel postoje negdje na internetu nekakve upute za to...


Ne koliko ja znam, nisam ih nigdje našao jer se ljudi uglavnom time ne bave. Dugo sam se sam mučio dok nisam skonto korake. Malo sam čitao tu, malo tamo, uglavnom po stvarno čudnim dijelovima interneta i forumima. Znao sam da se može jer imam poprilično iskustva u radu sa alatima za 3D modeliranje i razumijem kako rade, ali neću lagati da me dovelo do ruba živaca u dva navrata :)

Vidi, napraviti ću neku vrstu uputa jer bi moglo koristiti i drugima ovdje, stvarno nije teško kada 2x puta to napraviš. Pitanje je samo koliko si ti upoznat sa 3D modeliranjem, primjerice bili bio u stanju nacrtati plašt/ogrtač Batman-a?

U biti glavno pitanje je što želiš ubaciti u studio? Zastore ili nešto kompliciranije. Ja sam na ovaj brodić u modelirao i konope/uže koje drži jarbol. Ako je nešto jednostavno pošalji sliku pa mogu viditi da li ti ja to mogu složiti ako ne zahtjeva previše posla ;)

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


20. Dec 2021. 12:16
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 23. Sep 2013. 23:45
Posts: 394
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Jesam, ja sam... priznajem :LEGO03: hvala na pohvalama... katedrala Đakovo je zbilja odlično ispala i uživo je još bolja... možda jednom vidiš. Ne želim te opterećivati da nešto modeliraš pa pošalješ, jer onda opet ništa nisam naučio a samo sam te zagnjavio. Što se tiče tutoriala kako jedro modelirati od početka pa konvertiranje i import u Studio da bi ga mogao koristiti... zanima me jako... nisam ništa slično radio i ako si ti izgubio živce, onda se ne bih sam upuštao. Kad nađeš vremena, molim te u ime svih nas LEGO frikova da to negdje napišeš i objaviš na Forumu. Bilo bi super kad bi to znanje koje imaš podjelio s nama. Znam da ima još kolega koji rade u Studiu i sigurno bi im dobro došlo. Fala ti... M.


20. Dec 2021. 13:48
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Budući ste me tako lijepo primili u vaš krug, turtorial je najmanje što mogu napraviti. Složit ću nešto i staviti u sekciju 'OSTALO' ;)

UPDATE (par sati kasnije)
Evo turtorial gotov i dostupan na https://forum.kockice.hr/viewtopic.php?f=44&t=8107

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


20. Dec 2021. 15:34
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 23. Sep 2013. 23:45
Posts: 394
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Vau... Baš si se potrudio... Ovo je fakat detaljno i ako pratiš, ne možeš fulati... Jedva čekam nešto konkretno isprobati prema uputama. Falaaaaaaa Marine. M


20. Dec 2021. 20:01
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2691
Location: Gradište/Županja
Post Re: Marooned Marin MOC - str 1. Brod Skala
Bome!
Super si brodić napravio, a o stripu da ni ne pričam.
Svaka ti čast!

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


24. Dec 2021. 10:02
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: Marooned Marin MOC - str 3. Strip: Ribareva Škrinja
Jedan kraći strip za velike i male. Uživajte!

RADNJA:
Što se dogodi kada stari ribar, uz pomoć dvoje unuka, pronađe škrinju blaga na dnu mora, a za čije otkriće prvi sazna pohlepni mafijaš koji nema želju otkriće dijeliti s drugima.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


25. Oct 2022. 21:34
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 97 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.