It is currently 28. Mar 2024. 13:24



Reply to topic  [ 343 posts ]  Go to page Previous  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next
MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA 
Author Message
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 03. Oct 2009. 20:31
Posts: 2580
Location: Međimurje
Post Re: MANDRAK MOC - POVRATAK GRUNTOVČANA
Super je bilo sve vidjeti uživo u Zagrebu! :LEGO04:

_________________
Vratite Castle temu!

When you do things right, people won't be sure you've done anything at all.


14. Nov 2022. 13:44
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 23. Sep 2013. 23:45
Posts: 391
Post Re: MANDRAK MOC - POVRATAK GRUNTOVČANA
Ovaj vikend postao sam redovni član Klub Kockice. Imali smo veliku LEGO Izložbu maketa, modela i LEGO® kockica u Fammily Mall centru u Zagrebu kroz koju je u dva dana prošlo cca 11 tisuća ljudi. Ja sam izložio maketu Gruntovčana na kojoj radim već dvije godine, a komentari koje sam dobio su ohrabrujući. Od same ideje koja je originalna, do izvedbe itd… uglavnom pohvala nije nedostajalo. Među brojnom publikom, djecom i roditeljima, ljubiteljima LEGO kockica na mom izlagačkom prostoru pojavio se
Fran Sagner, sin pokojnog Martina Sagnera koji je igrao Dudeka u kultnim Gruntovčanima čiji lik i djelo ja iznimno cijenim i poštujem. Stekao sam dojam da je Fran dobričina kao i njegov otac. Bila mi je velika čast upoznati ga, stisnuti mu ruku i za uspomenu se fotografirati s njime. A Kockice…. Ekipa odlična, klopa dobra… umoran sretno se vratio doma. Do novog druženja…

Image


18. Nov 2022. 18:35
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: MANDRAK MOC - POVRATAK GRUNTOVČANA
Lijepo se sve složilo u veliku dioramu baš za izložbe :LEGO07:

_________________
Flickr


18. Nov 2022. 18:59
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 23. Sep 2013. 23:45
Posts: 391
Post MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
BETLEHEM – GODINA PRVA

- naziv je novog LEGO projekta - makete koja prikazuje Isusovo rođenje. Na plohi veličine 2x4 32-ojke središtem makete dominiraju Jaslice. Sveta obitelj - Josip, Marija i tek rođeno djetešce, maleni Isus kojem su se došli pokloniti Mudraci s istoka. Prateći Betlehemsku zvijezdu, jašući na devama, donijeli su mu darove – zlato, tamjan i smirnu. Na žalost u programu Stud.io nisu na raspolaganju deve, tako da ih na digitalnoj maketi zamjenjuju konji, no na stvarnoj maketi biti će deve kao i ovce umjesto ovih malih digitalnih bijelih psića. Lijevo od jaslica, kuće su grada Betlehema, te Maslinska gora gdje pastiri čuvaju svoja stada ovaca. Desno na maketi možemo vidjeti vojnu utvrdu desete Rimske legije – Fretensis koja je u vrijeme Isusova rođenja bila stacionirana u Judeji. Glavna ulazna vrata u utvrdu građena su po uzoru na Lavlja vrata Jeruzalemskih zidina. U strahu od Isusa - novorođenog kralja židovskog, kralj Herod šalje Rimske vojnike u Betlehem, no pokolj nevine dječice nije zadesio Svetu obitelj koja je na vrijeme pobjegla u Egipat. Cijela maketa ima preko 12.000 kockica a digitalna izrada trajala je oko 7 mjeseci. Na samom početku projekta, nabavljao sam dijelove i sklapao figurice, te paralelno osmišljavao dizajn i gradio stabla palme, da bi se kasnije posvetio krajoliku i građevinama. Nakon mjesec – dva gradnje, shvatio sam kako sam napravio veliki propust. Naime, Rimsku utvrdu postavio sam lijevo na maketi, a tada se vojnici koji su izlazili iz nje nisu najbolje vidjeli. Koplja su im prekrivala lica, a prednji dio štita koji je prekrasan u principu se nije niti vidio. Bilo je potrebno sve do tada složeno, zrcalno presložiti na suprotne pozicije. Iako sam ispočetka imao minimalistički pristup gradnji, kako je vrijeme odmicalo počeo sam dodavati detalje i na kraju se udaljio od prvotnog plana. Osim osnovnih boja (Dark Tan i Tan) koje su korištene kao podloga, te za kamene kuće i zidine, pokušao sam ukomponirati neke nesvakidašnje boje. Tako je rijeka koja vijuga krajolikom u (Dark Turquoise) boji, kaktusi u (Sand Green) boji, a zidine su prošarane (Nougat) platama. Maketu oživljavaju životinje, te brojne figurice i to pastiri, Sveta obitelj, Farizeji i pismoznanci, te tridesetak Rimskih vojnika koje je bilo užasno teško i skupo sakupiti kako bi činili kakvu takvu Legiju. Veselim se kockama koje dolaze, gradnji i ako Bog da izložbi uoči Božića 2023. Mandrak

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


Last edited by Mandrak on 16. Jul 2023. 17:22, edited 1 time in total.



15. Jul 2023. 21:57
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 21. Nov 2009. 18:51
Posts: 4909
Post Re: MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
:klanjanje: :klanjanje: :klanjanje: :klanjanje:

_________________
Flickr


15. Jul 2023. 22:18
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
O-dli-čan!

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


15. Jul 2023. 22:44
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 01. Jan 1970. 01:00
Posts: 312
Post Re: MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
Svaka Čast Davore

_________________
Instagram


15. Jul 2023. 23:54
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
Izvrsno. Toliko puno malih detalja za stati i promatrati, divno izgleda i želim ti svu sreću u nabavi kockica i slaganju do Božića :LEGO29:

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


16. Jul 2023. 09:56
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Dec 2021. 11:58
Posts: 109
Location: Međimurje
Post Re: MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
Bravoooooo! :LEGO01:


16. Jul 2023. 15:33
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2688
Location: Gradište/Županja
Post Re: MANDRAK MOC - BETLEHEM - GODINA PRVA
Odlično izgleda.

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


17. Jul 2023. 09:07
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 343 posts ]  Go to page Previous  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.