It is currently 29. Mar 2024. 07:00



Reply to topic  [ 109 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Next
MOC - osnove 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 30. Aug 2017. 10:37
Posts: 71
Post Re: MOC - osnove
monsinjor wrote:

Super ti je roštilj. I neka je iza šarenije, osim ako nije baš potpuno novi, nekorišteni roštilj. Čak možda i malo tamnije kockice, da simuliraju čađ. :LEGO24:
Možeš čak i umjesto donjeg 1x4 plate-a staviti onu malu rešetkastu 1x4 ogradicu... ili čak neki dio da glume cjepanice... a i nemoraš ništa, kao što rekoh, super izgleda.

Dosta članova svoje MOC-ove stavlja u istu temu tako da se može vidjeti sam napredak od početka do danas pa možeš vidjeti i tu vrstu evolucije, tako da te ne obeshrabri.
Kockica naravno nikad dosta... čak i ako imaš određenu količinu u stotinama komada uvijek će ti jedna nedostajati.

....

I poslušaj Marina. :LEGO24:


Ogradice se uopće nisam sjetila #beginner. Svakako ću staviti ovdje, imam dva seta za složiti pa se bacam na upgrade ovog postojećeg kao što je već najavljeno. Financije me onemogućuju da nabavim sve odjednom, pa pikam pomalo. U listopadu bi možda moglo biti i gotovo.

Još nisam spremna za rastavljanje setova. Ali tko zna, možda poludim jedan dan i sve pomiješam :D


01. Sep 2017. 13:02
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: MOC - osnove
Marin wrote:
Kristijan7 wrote:
HappySeal wrote:
...dosad favorizirala setove, koje mi je još uvijek žao rastaviti zbog MOc-a.
Apsolutno razumijem :LEGO01: :LEGO07:

Glupost. :LEGO24:
Rastavi sve setove i neće ti biti žao čim vidiš koliko imaš kockica za MOC-ove. :LEGO05:

Poanta LEGO-a je preslagivanje i kreiranje. Bicikl kad kupiš nećeš podmazati, podesiti da ti savršeno paše i onda držati naslonjenog na zid dnevne sobe, zar ne? Vozit ćeš ga. :LEGO22:

Zamisli si to ovako: svaka stvar ima svoju svrhu, a kad se ne koristi u tu svrhu ─ tužna je. Kad složiš set i držiš ga na polici svaka kockica plače u sebi. Kad slažeš MOC-ove kockice su sretne. (Pukla me inspiracija dok slažem MOC za izložbu večer prije postavljanja. Nisam lud. :LEGO39: )


Tebi je, vjerujem :LEGO04: Meni nije.

Ima nekih setova koji su mi apsolutno prekrasni ili mi imaju neku drugu emotivnu vrijednost i volim ih vidjeti na polici, taman bili samo ukras. Podsjećaju mi ili na neko razdoblje u životu ili jednostavno ih volim vidjeti sastavljene. Više nego da su u gomili kockica, izgubljeni. Hvala Bogu ima dosta legića 'oko mene' da ne moram baš taj određeni se rastavljati - ako mi fali baš 'te' kockice, eto mi LEGO storea, bricklinka ili bilo gdje drugdje..

Na kraju balade, ni imam mjesta niti baš 'toliko' omiljenih setova da ih držim sastavljene.. tu se sad svodi na 4-5 setova.. od Black Seas Barracude, Wall-Eja, Ewok village ili Hobbit house..

Ne plaču mi te kockice, uživaju jer me 'uveseljavaju' svaki dan :LEGO01:

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


01. Sep 2017. 13:22
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4183
Post Re: MOC - osnove
Svi na pocetku misle da nije dovoljno dobro ništa što napravimo, ali svi negdje moramo početi ;) pogledaj šta sam je radio prije 4 godine ;)

Image

e evo sada nakon pomoci kluba i kolega sa savjetima i idejama

Image

Ja isto kao Monsi radim iz glave. Normalno skupljam ideje stalno ( skidam slike i gdje god vidim neki detalj šta mogu iskorisiti snimi si u folder) -farma-luka- vlak- trgovina-...
Ja sam odlucio na pocetku da cu raditi city, jer je lakše i mogu dosta toga iskoristiti iz svakodnevnog života- a i ogranicio sam se na 4 klubska stola-tako da srušim dosta toga što napravim da ubacim nove stvari.-Znaci zamisli šta želis za koju godinu raditi.

Kocke koristim vecinom polovne-bulk pomaže gdje zapne. ali samo slaži i slikaj i izlaži , i onda dođu ideje i kocke ;)

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


01. Sep 2017. 19:16
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4808
Post Re: MOC - osnove
Dobro ti nama došla, za početak! Kako god da misliš slagati i buduće nedoumice možeš sa svima podijeliti. Nastojimo jedni drugima pomoći makar ima zbilja talentiranih graditelja kod nas koji u biti i ne trebaju pomoć, samo kockice :LEGO02:

E sad iz osobnog kuta ukratko da odgovorim na tvojih 5 pitanja.
1. Na koji način planirate svoje moc-ove, bilo kao ekspanziju postojećeg seta ili kompletno novi moc?
Ja ako nemam ideje ne slažem. Većinom imam ideje i dođu mi samo tako ili su ideje inspirirane nečim što sam nedavno vidio i tako to krene. Kod mene se to radi isključivo o mojim kreacijama, nikada nadogradnjama

2. Koristite li nacrte, posebne programe ili izvadite kocke pa kako ide - ide?
Pošto radim automobile, ako radim postojeći model, koristim nacrt ako ga nađem ili samo fotografiju.

3. Kako znate koliko kojih kockica treba?
Nikad ne znam jer ne znam kakve će mi ideje još pasti na pamet na one postojeće pa radije uzmem viška nek manjka ako već moram kupovati

4. Kupujete li dodatne dijelove ciljano ili kako naiđete na njih, pa ih čuvate 'za svaki slučaj'?
Oboje

5. Ako nadograđujete set, na koji način rješavate problem stabilnosti i tlocrta?
ne nadograđujem

Mislim da govorim u ime ostalih ako kažem da jedva čekam vidjeti što imaš za ponuditi iz svoje maštaonice :LEGO05:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


04. Sep 2017. 14:11
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 30. Aug 2017. 10:37
Posts: 71
Post Re: MOC - osnove
Update

1. Naručila HappySeal kockice da digne kat na svojoj kolibi. Svjesna činjenice da će izgledati koma, ali ajde, više mi je radi prakse u gradnji nego radi konačnog izgleda. :LEGO24:
2. HappySeal nakon narudžbe shvaća da nema ogradu za terasu. :LEGO08:
3. HappySeal nije naručila ni ljestve :LEGO08:
4. Happy se ne predaje jer je inovativna i kreativna (moš mislit) :LEGO03:
5. Happy slaže bazu. Sve je ok. Ja sam lego master builder :LEGO02:
6. Happy dodaje stube za kat. Sve se raspada :LEGO13:
7. Happy ne odustaje :LEGO05:
8. Happy skuži da je naručila krive plates za gornju 'deku' :LEGO13:
9. Happy i dalje ne odustaje, improvizira. :LEGO26:
10. Happy uspijeva (donekle) :LEGO07:
11. Po putu je Happy uspjela napravit dva asimetrična zida koji nikako da se spoje u ravninu. Kako? Ne znamo :LEGO18:
12. Happy se ruši terasa :LEGO16:
13. Happy više nije happy :LEGO16: :LEGO16: :LEGO16:
14. Happy se sve srušilo :LEGO06:
15. Happy otvara bocu gina i gleda ljubav je na selu :LEGO23:

Večeras pokušavam opet.

I fyi - setovi su se počeli miješati.


14. Sep 2017. 10:26
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: MOC - osnove
SretniTuljane, a dŽes' (bila '91) su slike? OČemo slike :LEGO01:

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


14. Sep 2017. 14:35
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4183
Post Re: MOC - osnove
:LEGO07: :LEGO07:

glavno da je mješano ;) sad je lakše.

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


14. Sep 2017. 15:28
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: MOC - osnove
Super suoer! Drago mi je citati postove pune entuzijazma :klanjanje:

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


14. Sep 2017. 22:03
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: MOC - osnove
Da fakat, ti kao da ne živiš u Hrvatskoj :LEGO07: kakav entuzijazam, kakvi bakrači.. :LEGO07:

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


15. Sep 2017. 07:57
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 30. Aug 2017. 10:37
Posts: 71
Post Re: MOC - osnove
Poštovana publiko dobili ste što ste i tražili :LEGO23:

Dakle, ideja je bila da vježbam MOCanje tako da dodam kat na već postojeću kućicu 31048.
Do krova nisam ni došla, a i krovovi su mi misterij, tako da ovo imamo zasad, iako će tu biti rastavljanja i sastavljanja.

Image

Na ovoj slici vidimo kako kuća djeluje kronično nestatično. Mislim da treba staviti stupić pored ulaza.

Image

Ovo je jedini dio s kojim sam zadovoljna. Dakle, gore je dodana bračna spavaća soba i stepenice (s rasvjetom, ako ste se pitali što je to)

Image

Ovdje sam izgubila četvrtinu prostora jer nisam imala odgovarajuči plate.

Image

I grande finale - najružnija ograda (za ovaj koncept) koja je stigla u paketiću od jučer na kojeg sam zaboravila.


Summa sumarum

MOC je težak čak i kad se samo diže kat, jer nije dovoljno samo kopirati donji tlocrt. Ja sam još malo izokrenula priču da ima terasu na drugu stranu i natkriven ulaz. Nije loše za početak, ali mi kronično fali kreative i snalažljivosti. Stepenice su kopija stepenica iz seta koji sam slagala par dana ranije (više manje).

I svi vi koji se veselite miješanju kockica, tek sam pomiješala njih par, pomalo. Ne dam modularne zgrade, predivne su i previše mi je dioptrija narasla dok sam ih slagala :D


15. Sep 2017. 08:54
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 109 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Next

Who is online

Users browsing this forum: Google [Bot] and 34 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.