It is currently 29. Mar 2024. 08:51



Reply to topic  [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Makonja se malo igra... 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 12. Sep 2013. 10:32
Posts: 60
Post Makonja se malo igra...
Pozdrav!

Ludujem za Legićima već 25 godina, ali tek prije godinu dana sam si mogla priuštiti prvoga. Od tad... uf! to je kao neka narkomanija! Bokte...
E a prije mjesec -dva sam tu otkrila ovu temu o MOC-ovima i oduševila se! Pa sam u subotu krenula slagat svoj prvi MOC. Najteže mi je bilo skinuti prvu kockicu sa Helm's Deep seta, a sljedeće su se samo rasule :LEGO27: i nastalo je ovo...
(Work in progress)

Image
to će biti kat gore

Image
Jedan pregled odozgo

Image
Dok dragi kuha najljepše ga je gledati i ne smetati :LEGO25:

Image
Sigurnosna brava na vratima :LEGO63:

Image
Jedini privatni kutak u garsonjeri (ili ne, s obzirom na staklo na vratima WC-a)

Image
Ni "ono" ne možeš u miru

Image
Žaba u akvariju

Image
Pripreme za spavanje

Image
Kad se sruši naslon, trosjed postaje ugodno ljubavno gnijezdo...

Sad smišljam prizemlje gdje će biti zlatarna/draguljarnica i većina je u glavi već složena, samo još par detalja moram razraditi, a onda se bacam na posao. A najviše se veselim okolišu kad dođe na red :LEGO07: jaoo koja je to zaraza! I frustracija kada mi fali još samo jedna određena kockica da bi sve bilo određene boje pa moram mijenjat nešto... :LEGO30: AAAAA koji je to užas!
Nadam se nekim konstruktivnim kritikama i prijedlozima, jer ovo mi je prvi MOC i gradnja je trenutno vrlo jednostavna, trudim se raditi modularno i recimo kao prefabricirano jer mi onda izmjene idu lakše, da ne moram rušiti sve da bih došla do neke donje kockice. I to je za sada jedini "trik" kojeg sam otkrila, a vjerujem da tu postoje sva čuda kako lakše napraviti ovo ili ono s posebnim kockicama (kojima još ni imena ne znam :LEGO20: ) pa se tu veselim vama iskusnjarama da ću naučiti nešto od vas :LEGO76: (recimo kako napraviti funkcionalni frižider :LEGO75: )
I tako...


19. Oct 2015. 08:39
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2688
Location: Gradište/Županja
Post Re: Makonja se malo igra...
Prvi moc? Onda, izvini! Pa ovo je predivno, po meni sve je na svome mjestu. Ovo sa manjkom makar jedne kockice je poznata stvar, svima se događa... Sve su mi prostorije super, super smišljene i napravljene. Svaka čast na genijalnom prvom mocu i jedva čekam druge.

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


19. Oct 2015. 09:41
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Oct 2012. 17:01
Posts: 1117
Location: Zagreb/Vinkovci
Post Re: Makonja se malo igra...
Kažeš prvi MOC? Pa ovo izgleda fenomenalno! Super detalji i super ideje, kada raspolažeš s manje kockica onda kreativnost dolazi još više do izražaja. Ono što sam ja primijetio i što bi ti predložio je da kockice ne slažeš jednu na drugu u nizu, nego da ih 'križaš' prilikom gradnje kako bi dobila čvrstoću same kreacije (primijetio sam to na ovom ciglastom zidu pokraj kreveta na zadnjoj slici). S time ćeš imati ograničenu modularnost o kojoj si pričala, ali je tako pravilnije i čvršće.

Jesi razmišljala o učlanjenju u klub i sudjelovanjima na izložbama? :LEGO24:

EDIT: Ok, sad sam malo detaljnije gledao i skužio zašto je zid tako složen, pa možeš i zanemariti prije napisano :)

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=sule


19. Oct 2015. 09:45
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 12. Sep 2013. 10:32
Posts: 60
Post Re: Makonja se malo igra...
Hvala na pohvalama, to je super poticaj za dalje! :LEGO07:
Ovi moduli su mi se pokazali super sad u početku dok se učim kako slagati. Još nisam u stanju smislit u glavi kako će izgledati pa puno moram popravljati. Ovako je puno lakše. Jedno tri puta sam pomicala zidove i prozore dok nisam bila zadovoljna ritmom fasade i veličinom prostorija, ali to tek nakon što bih digla sve zidove pa pogledala iz svakog kuta. Ubila bih se da sam morala sve razvaljivat za pomaknit malo prozora! Uglavnom, čvrsto se drže donja dva reda i najgornji, a između kako već procijenim da će možda biti izmjena pa da si olakšam. A stvarno je čvrsto sve skupa, nema klimanja. I bez pola muke mogu "prefarbati" bilo koji zid iznutra ili izvana :LEGO22: hehehe. To je zapravo i bila prvotna misao vodilja.
Mislim da tek sad kad krenem prizemlje raditi ide pravi posao :LEGO07: treba usuglasiti sve to...

Ovo s izložbama zvuči vrlo primamljivo, pogotovo onako sneakerski se negdje uklopiti u neku veću dioramu :LEGO63: , ali ne znam koliko ću imati vremena za to. Iako bi bilo baš zadovoljstvo doprinjeti malo tom Lego svijetu :LEGO70:
No, moram prvo završiti ovaj prvi MOC :LEGO56:


19. Oct 2015. 10:07
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 03. Jun 2013. 20:20
Posts: 1898
Post Re: Makonja se malo igra...
Svaka čast! Super je gledat tako nečije kreacije, pune detalja.. pa svaku sliku gledaš pola sata! :LEGO07:

_________________
Setovi koje imam: http://brickset.com/search/?ownedBy=Kristijan7


19. Oct 2015. 11:01
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Makonja se malo igra...
Vidim da city dobija pojacanje :D

super jee! :D

edit:
baci oko na fasade od galadriel. znači, ne moraš zatvarati stražnju stranu, a svi detalji iznutra će se moći vidjeti. em štediš materijal, em je funkcionalnije (za izložbe :LEGO24: )

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


19. Oct 2015. 12:32
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Oct 2014. 14:11
Posts: 849
Post Re: Makonja se malo igra...
Odlično! Puno detalja i uopće ne izgleda kao nečiji prvi MOC. :D

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-azizi4444


19. Oct 2015. 13:00
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 31. May 2010. 07:39
Posts: 9500
Post Re: Makonja se malo igra...
ne bih nikad rekla da ti je ovo prvi moc, svaka čast.
drago mi je vidjeti da još netko voli slagati interijere. :LEGO04:

_________________
MOCpages
Flickr
Brickset
Steam


19. Oct 2015. 14:11
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 12. Sep 2013. 10:32
Posts: 60
Post Re: Makonja se malo igra...
Stvarno puno hvala na pozitivnim reakcijama! Jedva čekam dovršiti ovo i nadam se da će ispasti kako sam zamislila. Jedva čekam pokazati vam ostatak :LEGO07: i neke izmjene ovoga do sada napravljenog koje su mi pale na pamet dok sam pregledavala fotke. Moram priznati da je super imati mjesto gdje se mogu podijeliti svoji radovi jer mi pada puno više ideja na pamet dok smišljam kako to najbolje prezentirati.


19. Oct 2015. 14:26
Profile
User avatar

Joined: 12. Sep 2011. 15:02
Posts: 2303
Location: Zagreb
Post Re: Makonja se malo igra...
Prekrasni detalji posvuda, nice!
:LEGO03:

_________________
MOCpages
BrickSet
Steam and Skype: johnwalter1044


20. Oct 2015. 00:06
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 14 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.