It is currently 29. Mar 2024. 13:43



Reply to topic  [ 5 posts ] 
Youtube kanal 
Author Message
AFOL

Joined: 30. Sep 2020. 12:59
Posts: 6
Post Youtube kanal
Bok ekipa,

nedavno sam pokrenuo Youtube kanal - HybriXmocs gdje uploadam svoje mocove pa ako je netko zainteresiran da baci oko i ostavi koji like, nitko sretniji od mene.
Setup koji imam je banalan, jeftin, DIY, te sniman sa samsungom s10.
Unatoč tome mislim da je rezultat pristojan. Pa ako je netko zainteresiran da si složi tako nešto rado ću podijeliti slike mojeg "studija" :)
Te info o materijalima, gdje i za koliko novaca sam sve nabavio.
Unaprijed hvala.

Pozdrav


https://www.youtube.com/channel/UCIn9KA3N9jcG7Qp6IY1tF_w


27. Mar 2021. 19:03
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: Youtube kanal
Pozdrav!
Uvijek nam je drago upoznati nove LEGO fanove!
Jako mi se sviđa tvoj YouTube kanal, može li nam malo više napisati o opremi?
Sam si radio intro za video? :LEGO04:

Također, jesi li razmišljao o učlanjenju u klub? :LEGO05:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


28. Mar 2021. 08:51
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Youtube kanal
nisam upoznat s drugom markom kockica. zašto kombinacija? koristiš li elemente druge marke za dijelove koji nisu dostupni u lego katalogu ili?

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


28. Mar 2021. 15:14
Profile
AFOL

Joined: 30. Sep 2020. 12:59
Posts: 6
Post Re: Youtube kanal
Bok ekipa,

evo redom da odgovorim.
Za "studio" koristim bijeli lesonit debljine 3mm. U Elgradu možete kupiti ploču dimenzije 270 cm x 200 za 130 kn.
To je dovoljno za pola sobe :), super je to što ako nemate pile dostupne možete ploču rezati skalperom (oprez).
Ploča se također može savijati.

Ovu ploču "turntable" koja se okreče sam kupio sa aliexpressa za 100 kn.

Imam 4 led reflektora, svaki košta 30 kn. Ima ih u svakoj trgovini sa rasvjetom. Spojio sam ih kablom za komp koji su mi bili viška.
Dva su usmjerena prema modelu i dva prema pozadini. Da bih ublažio refleksiju preko njih su navučene bijele čarape :)

Intro sam kupio na nekom sajtu za intro i slične stvari. Cijena mu je bila oko 100kn. Postoji animacija, ti odrediš boje, brzinu, logo...kad sve složiš oni rendaju clip i pošalju ti link da ga skineš.

Nisam upoznat sa aktivnostima kluba i detaljima ali volio bih biti dio tako nečeg. Problem je što Lego graditelji uglavnom ne odobravaju moj rad pa nisam siguran da bi me većina članova htjela među svojim redovima? Što ti misliš?

Koristim sve što mi je dostupno, ponekad je samo Lego ali češće je kombinacija Lega i Mega Bloksa.


28. Mar 2021. 18:06
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2139
Location: Zagreb
Post Re: Youtube kanal
Zanimljivo, hvala na odgovorima! Dobar si setup složio! :LEGO03:
Inače, ako želiš dijeliti slike tu na forumu, malo je nezgodno pa evo tutorijala:
1. na https://postimages.org/ odabereš dimenzije (ne veće od 800x600 da nisu ogromne slike) i uploadaš sliku
2. kopiraš direct link i zalijepiš ga u Img tagove, možeš ih ručno napisati, nije teško =>[img]zalijepi_ovdje_link[/img] ili lakše tu gore kad pišeš objavu stisneš Img
3. Prije nego što stisneš Submit, možeš gumbom Preview pogledati da li je sve onako kako bi želio :LEGO05:

Što se tiče učlanjenja, što čekaš? :LEGO05:
Vjerojatno i sam očekuješ da se u kreacijama članova kluba koriste isključivo LEGO kockice, ali možeš ovdje na forumu pitati kako nadomjestiti neke djelove mega bloksa ili čega već :LEGO04:
Također, možeš pratiti naš Facebook i Instagram gdje objavljujemo kreacije članova kluba ali i ostalih slagača pa dobiti ideju kako nešto riješiti.
Flickr je isto dobar izvor :LEGO03:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


28. Mar 2021. 21:39
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 5 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.