It is currently 19. Apr 2024. 05:29



Reply to topic  [ 9 posts ] 
Custom Green Grocer 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Custom Green Grocer
Haj drugari

nisam potpuno siguran da je ovo najbolje mesto za ovu temu, ali je moc u pitanju, a zanima me vase mishljenje - pozeleo sam da napravim modular "10185-1 Green Grocer" od sovjih kockica; sobzirom da nemam sand green kocke, samo bih zamenio sa nekom drugom, npr dark red ili plavom, belom.

Ono sto me zanima je koliko bi to bilo izvodljivo, bez dodatnih troskova - koliko ima kockica koje su jedinstvene za ovaj set, ili veoma retke i skupe - u Lego svetu, sve se da zameniti, pa umesto onih braon tajlova sa zmajevima, mzoe doci neka druga sara, i umesto onih prozora, ako su unikatni, moze doci nesto drugo

na ovom linku mozete naci spisak svih delova, sem dark green kocki i dsrk red zavesa, ali to je sve po nula zarez nesto na bricklinku

Sta mislite o ovoj ideji i da li je neko od vas ovo vec radio, rpetpostavljam da ljudi koji vole modulare, a nemaju srece da su ga kupili kada je bio u prodaji, zele da ga imaju

Uopste nisam cistunac, tako da minifigurine nisu bitne, kao ni boje - samo oblik

Image

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


17. Jan 2015. 21:50
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Custom Green Grocer
Dosta ljudi po stranim forumima je to napravilo s gg. Vecinom zamjene sand green sa sand blue jer onih kocki with groove ima od pet shopa, a vidio sam cak i pink grocer. Mislim da bi vec dosta ustedio da zamjenis sve zelene 1x8 i 1x6 sa 1x2 i 4 i izostavis dvojke s prorezom (neke od njih se ni ne vide) + sve kocke sa strane koje su uz druge zgrade. Svakako javi rezultate jer bi volio istu stvar raditi, jedino ja ne bi mjenjao boju.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


17. Jan 2015. 22:22
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Custom Green Grocer
pazi, moze se cak unaprediti. u novom bulku nalaze se sand green mason kocke, kao i obicne (ne secam se da li imaju sa groovom, ali nije ni toliko bitno); ono sto ga odredjuje je ovaj izbaceni deo sa prozorima, ona dva krova desno i oplata na coskovima, mesavina obicne i round kocke - ovo je nesto sa cime cu se sigurno pozabaviti kasnije, tako da kacim resenja :)

iskreno, mozda zamena sand green ne mora biti nekom drugom egzoticnom bojom, mozda ib i one osnovne prosle (bela mi izgleda kao pravi izbor, pritom, bele sa gruvom su jeftine, i imam sigurno pedesetak, ne znam ni odakle

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


18. Jan 2015. 01:30
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Custom Green Grocer
Da, sand green masonry je izašao (6 kom.) u jednom mini setu sad 2015. ali onaj sa grooveom nije kolko znam, ak to mozes dobiti na bulku, fantasticno, ali cisto sumnjam.

Ne znam koliko ih treba samo za dio fasade.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


18. Jan 2015. 12:17
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: Custom Green Grocer
Ja sam ženi sastavio kompletan Green Grocer prosle godine kupujući dijelove na komad preko Bricka, izaslo me preko 600€. Te zelene koce i nisu toliko skupe, ali ima dosta drugih kockica koje su uzasno skupe na komad. Sad bih morao pogledati tocno o kojim se radi pa ti mogu javiti. Znam da je onaj panel bijeli 2x3 najpovoljniji oko 10€ komad a i nema ih puno new vec used.

Sad sam skupio i oko 70% Caffe Cornera. To je novi projekt ali sam zastao kod upravo ovih bijelih panela jer ih treba 20.

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


18. Jan 2015. 17:02
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Custom Green Grocer
Za 600eur si mogao i cijelog kupiti s kutijom. Ne znam kakvi su to bijeli paneli, prvi put cujem, ljudi se obicno jadaju oko tih zelenih, prozora i na cc dark red slopeove

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


18. Jan 2015. 21:51
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 21. Sep 2009. 02:07
Posts: 558
Location: Zagreb
Post Re: Custom Green Grocer
Da sam imao 600€ u komadu mogao sam, ali sam to godinu dana kupovao dio po dio. :LEGO24:

Ovi paneli:
Image

_________________
http://brickset.com/sets/ownedby-Corwin


18. Jan 2015. 23:10
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Custom Green Grocer
pa dobro, ne mora ceo da bude indentican, ionako planiram da malo modifikujem sve modulare (i to ne malo, vec bas mnogo:), tako da bi original Green Grocer bio zanimljiv samo hard core sakupljacima modulara, a takvih ce a izlozbu doci toliko malo da ce moci da se pobroje na prste jedne ruke - klinci ce samo da primete veliku, zutu dizalicu i da su kucice poslagane, kola po ulici i da ih podseca na grad

Image
(edit: slika je od Law Ptf)

Cela poenta je da, posto su modulari nenormalno skupi, 150e po komadu, a treba mi barem dvadeset za iole upadljivu dioramu, da ih napravim sam od kockica - da koristim ono sto imam, i da nadjem konpromis izmedju stvari koje zelim da kupim i lepote tih istih zgrada - koristeci iste sisteme gradje, a menjajuci samo fasadu, mogu da napravim vise modulara bukvalno ni iz cega - ali zelim da pojedini budu prepoznatljivi na prvi pogled

ako budete dosli na lugs united izlozbu u septembru, te ce vas sacekati, izmedju ostalog :)

Secam se sjajnih modulara na taj fazon sa izlozbe u Osijeku, mislim da su bili Hrcz1ovi

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


19. Jan 2015. 02:40
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: Custom Green Grocer
Hvala na pohvali za Osijek.
Nego.., uvijek se modularci mogu prepravit sa vlastitim kockama.
Najteže je ubacit "nešto svoje" unutra, a da ne bude odmah "to je modularac"
Slijedom čega ti preporučam da ubaciš to "nešto svoje/tvoje"
I po meni za izložbu nije potrebno radit interijer. Jedan 16 wide modul je moguće napravit sa 200njak kockica.
Ovaj green Grocer bih napravio kao Sand Blue Grocer. Sa onim sand blue modified 1x2 brickovima, onih koji imaju crtu/udubljenje po sredini. Vrlo moćna kockica koju možeš koristiti na više načina. Sa crtom, bez crte, kao 1x1...
Počeo sam ja radit i sasvim novi blok. Baci oko ako stigneš... Više nalik najnovije najavljenom modularcu. Onom što liči na New Yorški blok. Znaš koji...
U svakom slučaju, zanimljiva će bit ova tema.
Hvala, uz poz!
PS I Sretan Rođendan..! Nek je zdravlja...


19. Jan 2015. 09:00
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 9 posts ] 

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.