It is currently 16. Apr 2024. 08:23



Reply to topic  [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next
Moji radovi 
Author Message
AFOL

Joined: 02. Nov 2012. 15:26
Posts: 182
Location: Zagreb
Post Moji radovi
Evo da se predstavim onima koji me ne poznaju, ja sam Lovro, imam 16 godina i živim u Zagrebu. Već duže vrijeme slažem razne stvari od lega (kreacije), manje kupujem setove, a počeo sam kupovati dijelove (bricklink i Lego store). Sada kada su praznici sam uhvatio vremena da poslikam te kreacije, a malo me i strah jer neznam kako ce se neke moje stvari svidjeti drugim ljudima :D Također fotografije nisu kvalitetne jer su slikane mobitelom pošto mi mobitel ima bolju kameru od fotića, ali svejedno su dosta loše i to namjeravam popraviti tokom vremena.
A sada ću preći na stvar, uglavnom slažem city kreacije s ponekim elementom iz mašte (zombiji, itd.) i nekad složim nešto za što uopće nisam imao namjeru već se igram s kockicama koje imam pa tako ispadne nešto što meni bude fora pa to sačuvam. I još da napomenem, sve svoje kreacije, ako ih tako uopće mogu nazvati, čuvam i nikada ih ne rastavljam osim ako mi se više ne sviđaju nakon nekog vremena, a iz toga mi izlazi problem manjka dijelova. Duže vrijeme sam na forumu pa gledam sve kreacije drugih ljudi i do sada sam jako puno naučio od svih vaših radova koji su mi zadivljujući pa je moguće da sam neke tehnike gradnje "kopirao" od nekoga od vas pa mi nemojte zamjeriti jer je svaka sličnost slučajna.

Staviti ću jedno "glavnu" sliku kreacije, a u spoiler cu staviti jos pokoju sliku iz drugih kutova, ponajprije radi loše kamere.

A ovo su neki moji radovi koje sam stigao poslikati:

1. Pokušaj izgradnja mola
Image
[Reveal] Spoiler:
Image Image ImageImageImageImageImage


2. Nadogadnja čamca
Image
[Reveal] Spoiler:
Image


3. Zombiji su se pojavili u gradu i napali lokalnu bandu bikera
Image
[Reveal] Spoiler:
Image ImageImageImageImageImage


4. Lovac Mirko je sa svojim psom Rex-om krenuo u lov, a onda je iznenadno zapao 1. snijeg
Image
Image
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImageImageImage


5. Stara zapuštena šupa koju je banda s 3. kreacije preuzela i koristi ju kao skladište benzina i oružja u borbi protiv zombija i drugih bandi
Image
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImageImageImageImageImage


6. " Baby glock" evo ovaj rad sam 70% prekopirao s youtube, gledao sam video, mislim da je pod nazivom "Lego baby glock" i od tamo sam prekopirao cijeli mehanizam pištolja, a jedino sam promijenio vanjski izgled
Image
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImageImage


7. Ovo je primjer nečega što sam sagradio prilikom igre s preostalim dijelovima, meni to simbolizira nekog robota :D
Image
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImageImageImage


8. Malo specijalaca
Image

9. Evo jednog člana protivniče bande na svom novom quad - biku
Image
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImageImageImageImage


10. Članica 1. bande na gliseru
Image
[Reveal] Spoiler:
ImageImageImageImage


Eto, to bi bilo sve što sam sagradio u zadnje vrijeme. Nadam se da će se barem nekome nešto svidjeti. Također, svaka kritika je dobro došla.

Osim toga, svim forumašima želim sretne i vesele nadolazeće blagdane uz puuuuuuno Lego kockica! :D :D :D


24. Dec 2014. 19:38
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 24. Jun 2011. 17:27
Posts: 1764
Location: Daruvar
Post Re: Moji radovi
Mol i čamac su mi najbolji! Samo nastavi tako dalje!
I nije ti kamera loša, samo probaj slikati na dnevnom svijetlu uz jednobojnu pozadinu pa ćeš vidjeti koliko će biti bolje... :LEGO05:

P.S. također sve najbolje za nadolazeće blagdane!!

_________________
Brickset
Flickr


24. Dec 2014. 19:49
Profile
AFOL

Joined: 02. Nov 2012. 15:26
Posts: 182
Location: Zagreb
Post Re: Moji radovi
Hvala keko! :)

Dobro si primjetio da nije slikano po danu. Potruditi ću se sljedeći put uhvatiti bolje slikice prema tvojim savjetima (sada radim jedan auto, ali mi nažalost fali dijelova :( )


24. Dec 2014. 19:56
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4190
Post Re: Moji radovi
KOolega sve super ;)
kockica nitko nikad nema dosta radio ti male ili velike kreacije ;)

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


25. Dec 2014. 09:45
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 23. Apr 2014. 17:55
Posts: 165
Location: Belgrade
Post Re: Moji radovi
Mol mi se svidja,ali je scena sa lovcem i kucom jako lepa isto.Samo nastavi dalje da mocas super ti ide.:D

_________________
Jos jedan moj ajde recimo hobi: http://mojepricebytechnicking.blogspot.com/
My MOCpages: http://www.mocpages.com/home.php/93223
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCl8W5V ... fT7dVr_flw


25. Dec 2014. 10:57
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 01. Dec 2012. 10:34
Posts: 2690
Location: Gradište/Županja
Post Re: Moji radovi
Super su ti kreacije. Najviše mi se sviđa mol i quad. Mogao bi ti fino do nas u Wasteland Stories... Samo nastavi tako, super ti ide.
Ja isto muku mučim sa slikanjem. Moram priznati da mi polako to sve ide na živce, to slikanje jel. Već dva dana pokušavam uslikati ovo svoje za Wasteland i neide.

_________________
MOC Pages: http://www.mocpages.com/mocs.php?id=104982
Flickr: http://www.flickr.com/photos/monsinjor/
Brickshelf Gallery: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=511661


25. Dec 2014. 11:13
Profile
AFOL

Joined: 02. Nov 2012. 15:26
Posts: 182
Location: Zagreb
Post Re: Moji radovi
Romanos - Hvala na pozitivnom komentaru, nažalost svi mi imamo isti problem, točno tako kako si rekao, i onaj tko radi male stvari i onaj tko radi puno veće.

TechnicKing - Hvala na komentaru! Drago mi je da ti se sviđa nešto ovakvo, malo od city-a pošto si ti ipak u technicu i tamo radiš stvarno odlične radove :)

monsinjor - Također hvala na komentaru! Sretan sam što si se javio jer iznimno cijenim tvoje radove, a razmišljao sam o Wasteland stories i siguran sam da ću se priključiti, ta igra mi je dala jako puno inspiracije za sve radove koje sam objavio i drago mi je da imamo takve i slične igre na forumu kojima se planiram uskoro priključiti kad nabavim još dijelova :) Jedan od najvećih problema mi je slikanje, kao što sam i napisao, ali sada ću probati poslušati savjete keke i poslikati cu po danu pa se nadam boljim rezultatima. I meni slikanje ide na živce, ustvari više uploadanje slika i onda kopiranje linkova ovdje jer sam za svaki rad stavio više slika pa sam jučer na sve to potrošio sigurno 2 sata :D


25. Dec 2014. 12:03
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 21. Jul 2009. 15:36
Posts: 1239
Location: Zagreb
Post Re: Moji radovi
Dobrodosao. Stvarno ima dobrih stvari :LEGO05:

_________________
Jok3r - TM87


25. Dec 2014. 12:08
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 26. Jan 2014. 14:52
Posts: 246
Location: Zagreb
Post Re: Moji radovi
Odlicni su mi mol i lovac u snijegu :LEGO04:
Razumijem te u vezi kockica, no umjetnost je moci sloziti neku kreaciju sa sto manje dostupnih kockica, tako da samo nastavi slagati! :LEGO05:

_________________
Brickset ownedby Mejzlik
TunaDesigns


25. Dec 2014. 12:25
Profile WWW
AFOL
User avatar

Joined: 25. Oct 2014. 18:09
Posts: 130
Location: Zagreb
Post Re: Moji radovi
Uvijek je lijepo vidjeti nove kreacije, a još ljepše vidjeti kreacije novih ljudi - U tom smislu ja ti želim iskrenu dobrodošlicu (iako si na forumu duže od mene :) ). Imaš jako dobre ideje i sve mi se sviđaju.
Vezano za fotografije, slažem se s već rečenim, eksperimentiraj malo s različitim osvjetljenjem jer mi se čini da je kamera na tvom mobu dovoljno dobra (ja sve svoje slikam s mobom). Mislim da nitko od nas ne voli pretjerano taj dio oko prezentacije modela (slikanje,snimanje, obrada, objavljivanje), tako da te tu jako dobro razumijemo ali nema nam druge :) Dobra prezentacija znatno utječe na dojam čitave kreacije i što prije to prihvatiš kao završni dio gradnje, a ne uzaludno gubljenje vremena, to će ti prije biti lakše (to je teorija, u praksi ni ja to još uvijek nisam potpuno prihvatio i često me nervira ;) ). Uglavnom, najbolja stvar od svega je što ovi ljudi razumiju tvoje izazove oko Legića (prezenacija, nestašice dijelova...) jer su i sami kroz to prošli ili još uvijek prolaze, pa u tom pozitivnom okruženju možeš samo napredovati i poboljšati svoje vještine. :)
Veselim se vidjeti još tvojih kreacija... :) možda s vremenom i nešto technic-a... ;)

_________________
YouTube
MOCpages
Flickr


25. Dec 2014. 17:54
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 11 posts ]  Go to page 1, 2  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.