It is currently 28. Apr 2024. 14:25



Reply to topic  [ 215 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next
Trademeet 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: Trademeet
Eh da..,Steam Punk u LEGO izričaju. Jednom mi rekoše jedni naši uvaženi "bivši" članovi, da u istom i nema baš mjesta za plavu boju. Pogotovo ne na pozicijama raznih zupčanika i mehanike. Slijedom čega mislim da bi umjesto plavih pinova trebao staviti sive istog tipa.


16. Aug 2014. 20:13
Profile
AFOL

Joined: 21. Sep 2011. 11:00
Posts: 517
Post Re: Trademeet
super to zgleda, danas sam gledao sa sinom pa je rekao:

uuuuuuuuu, ocemo to nabaviti tata? :LEGO03:

hrczs - nisam bas u tom steampunk-u, u cemu je tocno problem kod plave boje?


16. Aug 2014. 20:22
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Jul 2009. 13:16
Posts: 4374
Post Re: Trademeet
Zagele..,vrlo jednostavno. Zaguglaj The Best from LEGO Steam Punk i nisam siguran da ćeš u istome vidjet plavih pinova Odnosno Steam Punk po meni mora bit izmjesan sa drvetom i metalom. Metal moze bit kovan ili u mesingu. Sirov, nikako S.Steel. Plava boja po meni nije u duhu istog. Kao što rekoh, davno prije sam radio jednog Steam Punk pauka tipa Wild West-a i dobio hvale vrijedan savjet o nekoristenju plavih pinova u mehanizaciji. Velim, zaguglaj i vidjet ćeš o čemu pričam. Ovo je dobronamjeran savjet, mislim da ce bez istih izgledati puno efektnije i u duhu Steam-a. Barem ne na vidljivim dijelovima. Hvala uz poz!


16. Aug 2014. 21:08
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: Trademeet
Odlican mi je Moc sa patuljcima , baza je zgodna ima puno zgodnih detalja
također odlicna crkva ,kripta i ostali dijelovi u toj seriji.

ali moram dati i kritiku na neke druge stvari..
tj.neke stvari ne komentiram jer "recikliras" setove..tj. malo ih izmjenjujes i guras kao kreacije sto mi se ne svida .
znam da je tako puno jednostavnije i brze neke stvari graditi ali obzirom da si dokazao da znas i mozes radit super stvari ovo mi je minus.
nadam se da ces ovu kritiku uvaziti.

btw ovaj brod je po meni dragulj među brodovima i steta ga je rastavljati .

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


16. Aug 2014. 21:36
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
Pravim i drugi steampunk brod ;)
Bice poseban po tome sto je jedno korito okrenuto naopako :) prednje ;)

Ovo je, naravno, tek pocetak konstrukcije

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Sto se tice boja - ovo je lego :) sve moze :)
A kad su pinovi u pitanu, vrlo rado bi ih zamenio, da ih imam :) ali su par puta skuplji od plavih, a ovo je prvi put da se zaista i vide, obicno su sakriveni, pa sam uzimao jeftinije (logicno:) tako da... lagano :) prva sledeca kupovina, uzecemo stotinu sivih i zameniti, ako ne bude mrzelo ljude :)

Sto se tice recikliranja setova, Chima mora zadrzati neku prepoznatljivost :) Svaki graditelj ima neku svoju viziju, kada je Chima u pitanju, moja je bila da svi prepoznaju setove, a da budu verzija 2.0 :)
Veruj, nikada nisam imao problem reciklirati setove, jedino sto ih uopste nemam (vrlo, VRLO malo:)
Ali je Chima postavka prosla straobalno dobro u Rumuniji, pa resih da napravim ensto stvarno veliko i zanimljivo :) Klinci da prepoznaju setove, a posto sve znaju napamet, da se iscudjavaju na dodate topove i plamenove :)

Isto vazi i za Lotr brod - da kada ga vidis kazes "ma da li je ono onaj LOTR brod? ...nekako mi je veci, drugaciji" :)



Inace, za Kraljicu Anu - to je lego :) Nijedan set kod mene ne prezivi :) Ali kockice doprinose savrsenstvu zajednice (we are the Borg:)

Ovo je prviput da pravim steampunk, i pritom na tako velikoj skali - dva velika broda i jedan veliki slon (onaj od skoro metra visine, ako nekako resim nogem, posto "kleca" :) i veoma uzivam :)

Btw, zasto Chima - pravio sam tek par setova za izlozbu, da se prikljucim malom stolu sa dve letilice, koje sam preradjivao iz Ninjaga - i TOLIKO sam uzivao :) I po prvi put posle toliko godina, dobio zelju da se igram - i igrao se :)

Od tada, Chima mi je najdraza tema od Lego tema, iako postoji lotr, sto mi je bio zivotni san (Gospodari prstenova od lego kockica, hej, ko se tome nadao:)))
Ali Chima mi je nekako... savrsena za igru :)
Obozavam da pravim frakcije i da ih delim po bojama koje imam, pa su mi trans light blue ice (normalno:) sve sto je sivo, crno i belo, trans green i neon green slime (insekti, gmizavci i sl), trans orange fire (lavovi, tigrovi i feniksi) i trans red Borg :) hocu reci gavranovi, tehnologija :)

Razmishljam se koje bih frakcije mogao da ubacim, sa sve bojama (ladno postoje trans purple 1x1 round tile, i mnoge druge trans boje:) Ali morma da smislim i element :)

Sve u svemu, neverovatna uzivancija :)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


19. Aug 2014. 05:04
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: Trademeet
Chima likovi su jedinstveni ,nema tu previse filozofije :LEGO10:
nije da ih mozes zamjeniti npr sa city ili galaxy likovima .
u tom slucaju rekao bih da tu je kvantiteta bitnija od kvalitete..al dobro ( po meni krivi smjer ,kad je u pitanju custom LEGO )
moram priznat da ne vidim poantu primjecivanja orginal setova u drugom setu .."jel ono LOTR brod" obzirom da su danasnja djeca zahtjevnija,mudrija,pametnija puno puta nego mi stariji .
meni je drazi komentar... "mama i ja zelim ovakav set, ali ovo su decki i cure sami slagali, ovo se ne moze kupiti u ducanu)

pravljenje frakcija je super.. pogotovo u serijama gdje postoji "borba" bio to svemir, castle i slicno..
i moram priznat da su mi se prije tvoje frakcije daleko vise svidale...
bio si kreativniji (to je moje misljenje ) ,bile su "orginalnije" ne kao kopija orginala hehe :LEGO05: nego inovativne..sada to pokusavas napraviti trans stapicima i kristalima .
osim ako ti je ciljana publika stvarno jako malo dijete kojemu je bitno sarenilo.

znam da znas i mozes bolje.. vrati se na pravi put

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


19. Aug 2014. 11:17
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
dodjavola :)
Ovo je ozbiljno sroceno i receno :)
Dobro, hajde, razmislicu dublje o ovome sto si napisao :)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


19. Aug 2014. 15:13
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Trademeet
dobro, angeli sad vjerojatno nosi 90% tereta svih njihovih izložbi, dok je prije radio za svoj gušt.
čovjek je one man show šta bi se reklo... mnogo truda, vremena i kockica uloženo u sve...

meni je oke da ima svoj izričaj makar to bilo nadogađivanje setova. nije mi to pretjerani bauk. nemam ništa protiv toga, dokle god previše ne podsjeća na orginal. od QAR je ostao samo oblik i jedra, a sve ostalo je steam punk i to mi je oke...

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


19. Aug 2014. 15:31
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 10. Sep 2010. 17:16
Posts: 655
Location: Beograd
Post Re: Trademeet
razmislio sam ozbiljnije :)

ono d cega sam dosao da ustvari treba da gradim ono sto me veseli i na nacin koji me cini sretnim, sto pritom nosi i moj specijalni pecat po kojem mocovi mogu da se prepoznaju i bez da pise ko je pravio

Nekako, na kraju, ostave ljude bez daha, sto mi je milo :)

Ali na kraju, kada je zavrseno :)
Ali volim da gledam tudje fotke "za vreme konstrukcije". tako vidim resenja i slicno, ideje, pa onda kacim i svoje fotke tokom konstrukcije :)

_________________
Image Image
Moj Brickshelf
Moj Flickr


19. Aug 2014. 16:40
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: Trademeet
Naravno da je najbitnije da je osoba zadovoljna
eto moje misljenje je da si u kreativnom smislu umjesto upgradea poceo raditi downgrade (djelomicno ,osciliras )
usporedio bih to na mozda drugaciji nacin ( prije si bio ozbiljan bodybuilder radio "po malo"kvalitetno, a sad se "pucas steroidima" za ekspresni ucinak ..ponavljam kvantiteta umjesto kvalitete )
ako se da primjetiti mislim da je to "nadoknađivanje"
tj.prije je bila Beokocka koja je bila grupa vise ljudi..koliko vidim bivsi ljudi iz Beokocke osnivaju druge LUGove, pa se odlazak dijela ljudi pokusava nadoknaditi "brzom organizacijom"
Na taj nacin "one man show" postaje zahtjevniji i potražuje neka druga riješenja.
imas svoj stil, prepoznatljiv i u stanju/mogucnosti si napraviti puno ,ponavljam moje misljenje je da zakidas kvalitetu i radis nesto sto sorry ali je ispod tvog lvl-a stvaralackog i slagackog .
ako te to veseli ..ok :LEGO05:

kritika je upucena u najboljoj namjeri !

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


19. Aug 2014. 22:00
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 215 posts ]  Go to page Previous  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.