It is currently 28. Apr 2024. 07:46



Reply to topic  [ 458 posts ]  Go to page Previous  1 ... 42, 43, 44, 45, 46
V-Borg auti - Rimac C1- str 43 
Author Message
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 30. Dec 2021. 11:58
Posts: 111
Location: Međimurje
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Mislim da uzimaju neku proviziji, ali koliko god da ti ostane dobro je, opet imaš kapitala za neki novi projekat. Ovako ga napraviš za sebe, pokažeš ga na izložbi ili forumu i to je to. Ja sam već dugo prijavljen na toj stranici, ali nemam iskustva sa postavljanjem MOC-eva i njihovom prodajom. Ja najviše kupujem upute. Mene najviše zanima technic, i tu mogu potvrditi da je potražnja velika jer vidim puno MOC-eva na izložbama diljem Njemačke. Tu je najveći problem što ti upute kupe Kinezi i onda oni dalje prodaju čitav set ko da si ga kupio od Lega. U tom slučaju možda zaradiš malo jer sve više ljudi ide na alternativu jer je duplo jeftinija od Lega. Npr. za MAN rotator je potrebno dijelova u iznosu cca. 10.000,00 HRK (procjena na rebrickable), a Kinezi ga prodaju kao set za 3.500,00 HRK. Na toj stranici možeš pratiti pojedinog dizajnera, pa kad postavi novi MOC odmah dobiješ mail. Možeš prijaviti koje setove posjeduješ + kockice, te ti on sam izračuna koliki postotak imaš kockica za neki projekat. Razliku kockica vidiš i vrlo lako prebaciš na bricklink, te nabaviš razliku dijelova.


26. Jan 2022. 17:21
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4810
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Ideš. Fora. Ma nemam vremena ni sve proučavati. Jedva stižem i slagati a radim stvarno velik model za kojeg će mi trebat živaca. Najzahtjevniji do sad jer radim model iz glave a mora ispast kak sam ga zamislio

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


26. Jan 2022. 21:40
Profile
Pridruženi član kluba
User avatar

Joined: 14. Dec 2021. 21:37
Posts: 57
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Ne znam jeli ovdje pravo mjesto za ulaziti dublje u temu Rebrickable, bojim se da krademo čovjeku temu za kreacije :LEGO24:

Ali prije nego dobijem opomenu, stranica uzima proviziju 10% (At the end of each month, Rebrickable will send you an invoice for the 10% commission on sales made, assuming you owe more than $5 worth of commission.)

Što se tiče potražnje i prodaje sve ovisi naravno o dizajnu i cijeni. Primjera radi, ako odlučim složiti još jednu verziju Batmanovog Tubmblera (kojih ima stotine) šanse su male da će baš moj biti prodan. Međutim ako bi V-Borg stavio svoj dizajn na prodaju (samo upute) i tu obavijest progurao u RA-kompaniju, dam se kladiti da bi od 1500 ljudi tamo više nego nekoliko odlučilo kupiti upute i naručiti dijelove.

Hmmm... Ideja?!

V-Borg, jeli ti palo na pamet da složiš seriju od 10x setova Concepta-1 i ponudiš na prodaju za 100% veću cijenu ljudima u Rimcu?

_________________
Ja na INSTAGRAM-u

Ja na FACEBOOK-u


26. Jan 2022. 22:24
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 09. Mar 2014. 08:52
Posts: 2140
Location: Zagreb
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Slažem se s Marinom, otišli smo malo u offtopic, ali to je sve s namjerom da potaknemo Vibora na Rebrickable :LEGO05:

Vibore, možda bi zbilja trebao razmisliti o tome, zbilja su ti super modeli. :LEGO07:

_________________
Pratite Klub Kockice na Facebooku i Instagramu! :D


27. Jan 2022. 21:44
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 12. Nov 2012. 11:28
Posts: 4191
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Svakako, zašto ne iskoristiti ako možeš. Kreacije su super i sigurno bi netko kupio uputstva ili i kreaciju ;)

_________________
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Romanos

https://www.flickr.com/photos/140395575 ... 894427605/


28. Jan 2022. 14:49
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4810
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Fala na poticaju. Budem si još dobro o tome razmislio jer to znači da moram učiti kako se rade uputstva za tako nešto a uputstva onda treba i složiti kak spada. Da ne govorim koliko to ubija bilo kakvu zadovoljštinu vezanu uz kockice jer je to doslovno jako puno posla. Ja bi, naime samo slagao ali ako se može s time još i zaraditi.... kaja znam :LEGO24:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


30. Jan 2022. 19:41
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 04. Sep 2014. 21:20
Posts: 202
Location: Ljubljana
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Marooned Marin wrote:
Hmmm... Ideja?!
V-Borg, jeli ti palo na pamet da složiš seriju od 10x setova Concepta-1 i ponudiš na prodaju za 100% veću cijenu ljudima u Rimcu?

Ali tako bi time nadmašio brojku sastavljenih auta malog Rimca. :mrgreen:

_________________
Naši setovi
Galerija


30. Jan 2022. 20:48
Profile
Redovni član kluba
User avatar

Joined: 19. Feb 2009. 14:10
Posts: 4810
Post Re: V-Borg auti - Rimac C1- str 43
Hahahahaha, da. To bi bila super ideja. I to recimo svaki u svojoj boji. Konkretno ja sam složio ovog kojeg je Hammond uspio demolirati a ima ih plavih, crvenih kaj god. Problem je što su dijelovi koje koristim dosta skupi. Iznenadilo me kad sam s wanted liste krenuo u kupnju i u jednom trenu kockice koje sam točno htio su iznosile 2K kuna. Tu je bilo nekih rijetkih dijelova koje sam tražio u jednostavnim bojama i baš ti dijelovi su bili skupi ko da su od zlata. Tako da ih je dosta na kraju otpalo. Sva sreća pa sam imao već dosta dijelova koji drže cijenu iovak ionak. Dakle u ovom slučaju bi trebao i te dijelove nabavljati a cifra bi onda iznosila neš u stilu 1 x Concept_One = 1 x prosječna penzija u Hrvata. :LEGO16:

_________________
moji setovi ako ikoga zanima: http://www.brickset.com/search/?ownedBy=Veeborg


31. Jan 2022. 22:45
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 458 posts ]  Go to page Previous  1 ... 42, 43, 44, 45, 46

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.