It is currently 28. Apr 2024. 12:05



Reply to topic  [ 82 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next
Zbirka Eustahijevih složenaca 
Author Message
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Zbirka Eustahijevih složenaca
Sviđa mi se kako su neki od vas u posebnim topicima okupili svoje kreacije, pa s obzirom na to da se već namnožilo ponešto toga moga na forumu, odlučio sam i ja napraviti jednu takvu zbirku. To mi se čini posebno praktičnim za manje stvari, napravljene recimo za neku igru (pa da se onda topic igre ne zatrpa s previše fotki), a i za ono što ima svoj topic zgodno je da je negdje "indeksirano".

Sad ću u ovom postu skupiti sve što je već na forumu, kronološki kako sam objavljivao, a onda dodavati kao i drugi. Komentirajte, naravno, gdje želite. Najbolje na oba mjesta. :LEGO23:

Old School MOC iz sredine osamdesetih: Teatar T
Image
Posebna tema s više fotki je OVDJE.

Priča: Uhvaćeno na satelitu (Tribute to Narggun)
Image
Tema (s pričom) je OVDJE.


LJNI 2010-0 - Svakodnevica: Mama i mamino
Image
Citat posta iz teme igre iz klupskog dijela foruma:
[Reveal] Spoiler:
Eustahije wrote:
A ako mislite da ne prihvaćam ništa od modernih tokova, znajte da mislim da mi je ovo prvi studless i da sam prvi put za jedan spoj upotrijebio metodu vertikalne vešmašine. :LEGO75:

Knjiga je zmazana jer je iz knjižnice. :LEGO22: Šteta mi je bilo ne upotrijebiti taj raritet, a ne znam kako ga očistiti a da se naljepnica skroz ne uništi. Ako netko ima ideju, preporučujem se.


LJNI 2010-1 - Ekstremni sport: Hodač na benzinskom šlaufu
Image


LJNI 2010-2 - Dnevne novosti: Svi žele u gimnazije
Image

Priča: Mona Lisa Syndrome (Tribute to Expo 2010)
Image
Ova fotka NIJE moj rad, nego ju je ž iskopao. Nemojte zamjeriti, zapravo sam i cijelu priču prošvercao u ovaj topic, jer iako je moja, scenografiju ipak nisam ja izgradio, ne?
Topic o priči je OVDJE, a sama priča na Storyatures je OVDJE.

JNI 2010-4 - Collectables vinjeta: HTZ se oteo kontroli
Image
Post iz teme igre:
[Reveal] Spoiler:
Eustahije wrote:
A sad da se konačno i ja pridružim akciji. Uradak se zove

HTZ se oteo kontroli!

Image

Budući da se svi redovito kulturno uzdižemo obrazovnim programom na televiziji ili čitajući Glorije, Storije ili Moje tajne, ne treba posebno objašnjavati da HTZ nije kratica za Hrvatsku turističku zajednicu nego iber-mega-turbo-show Hrvatska traži zvijezdu iz kristalne dvorane hotela Kvarner u Opatiji. (Ups, greška, pomiješao sam s drugom isto tako mega-turbo emisijom.)

Image

Nakon što su producenti zbog njezinih svađa s Tonyjem iz žirija maknuli vokalnu interpretatoricu Anđu i zamijenili ga s popularnim selebritijem Ludim Kaubojem, nisu ni slutili da će im to donijeti samo dodatne probleme.

Ludi Kauboj, naime, ocjenjuje kandidate pucanjem u zrak (ako mu se svide) ili prema njima (ako mu se ne svide): Image

Kad su drugi članovi žirija prigovorili takvom ocjenjivanju, i njih je uklonio svojom bespogovornom argumentacijom. Producenti su odlučili pokušati ga urazumiti medicinskom intervencijom:
Image

I još jedna fotka iz bekstejđa ili grinruma (da se poslužim tim stručnim hrvatskim izrazima), gdje se okupio hvalevrijedan niz čudaka koji očekuju svoj nastup: Image

Idući nastupa Nindža, koji sjedi na stepenicama. Čak i da nije na redu, tko bi mu se usudio to spomenuti?


JNI 2010-5 - Scale up!: Noćni ormarić
Image
Post iz teme igre na klupskom dijelu foruma:
[Reveal] Spoiler:
Eustahije wrote:
Odlučio sam problemu pristupiti iz povijesne perspektive, to jest posegnuti za onim vremenima kad su se iz Billunda prije svega ipak nudili pravi kutevi. Zgodnim izvorom tih pravih kuteva učinila mi se edicija Homemaker (barem je pod tim imenom katalogizira BrickLink), koja je izlazila od 1971. do 1982. godine.

Ne treba, naravno, komplicirati, dovoljan će biti jedan noćni ormarić kojem ćemo za ovu prigodu dodati jednu svjetiljku:
Image

Neka se ovaj prilog igri zove jednostavno Noćni ormarić, a kad bih birao i podnaslov, možda bi bio Tribute to flek - ako itko na ovom forumu zna nešto o izgradnji namještaja onda je to sigurno on. (Niste ga još čitali u temi staklo&drvo?)

Dakle, evo što se dobije kad se gornji model upscalira:

Image

Image

Image

Vjerojatno ste i sami već izračunali, omjer je 1:3.
[/quote]



Toliko za sada. Imam još i fotke alternativne verzije HTZ-a koji se oteo kontroli, pa ću to staviti ovdje kad ih izrežem.

Hvala na pažnji, dosadašnjoj i budućoj. :LEGO05:

Dodajem:

JNI 2010-6 - Scale down
Image
Topic igre je u klupskom dijelu foruma, u mom postu tamo nema ništa dodatno pametno.

JNI 2010-7 - Ime
Image
Još fotki iztopica igre:
[Reveal] Spoiler:
Image

Image

Image

Image


Last edited by Eustahije on 22. Sep 2011. 16:15, edited 13 times in total.



13. Oct 2010. 21:55
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca
Evo, da malo razgovaram sa sobom na ovoj temi. :LEGO13:

Najavio sam da ću objaviti alternativnu verziju HTZ-a - naime, najprije sam bio sastavio kreaciju za igru, fotkao, priredio fotke za objavu, a onda za svaki slučaj još jednom pročitao pravila igre i shvatio da sam zeznuo stvar i morao opet vaditi fotić itd.

U prvoj ideji žiri je imao sva tri člana, ali dvojica nisu bila kolektibilsi. Pa sam tu dvojicu morao ukokati da bih se uklopio u pravila. Nakon toga su nastale fotke za igru, a za one prethodne mislim si - šteta je da se bace.

S jedne strane Ludog Kauboja - Tony Cetinski:
Image

S druge, ušokirani Merla (doktorica je najprije njemu pružala pomoć):
Image

I još malo totala iz drugih kuteva:
Image

Image

Image

Na koncu je dobro ispalo da su ovi okolni članovi žirija ispali, jer sam ih očito isto ispremiješao iz različitih šouova. :LEGO22:


29. Oct 2010. 23:19
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 16. Nov 2008. 22:19
Posts: 3080
Location: Zagreb, Croatia
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
Super kreacija.

I lijepo organizirani topic. Mozda previse uredno, pa se ljudi boje pisati i pokvariti ga. :LEGO05:

_________________
[size=85]http://www.mocpages.com/home.php/10605
http://www.flickr.com/photos/matijagrguric/

Live LEGO


30. Oct 2010. 10:53
Profile WWW
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3695
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
JNI 2010-7 - Ime mi se posebno sviđa :LEGO04:

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


30. Oct 2010. 11:04
Profile
User avatar

Joined: 19. May 2010. 17:12
Posts: 1059
Location: zg
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
ime ideja i ime stolica su zakon.
sve skupa savrseno pregledno, uzitak za pogledati.

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/72307


30. Oct 2010. 23:32
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
Hm, kad nešto ima ime ime, onda ne znaš sviđa li se nekom ime ili to što se zove ime. :LEGO28:

Matija wrote:
Mozda previse uredno, pa se ljudi boje pisati i pokvariti ga.
Da, hm, i sam se sebi čudim i ponekad se sam sebe bojim... :LEGO29:
(Pogotovo je savršeno pregledno kad se u preslagivanju tamo gore rečenice počnu ponavljati rečenice počnu ponavljati... tek sad vidim... Idem editirati...)


Thx svoj trojici.


31. Oct 2010. 11:39
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 25. May 2009. 15:50
Posts: 957
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
Ovo s imenom... Ja sam pomislila da mu se sviđa ime. Ime "Imena", ne "Ime". :LEGO28:


31. Oct 2010. 12:46
Profile
User avatar

Joined: 19. May 2010. 17:12
Posts: 1059
Location: zg
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
brijete!
svida mi se eustahijeva ideja za kreaciju pod nazivom ime (i realizacija iste), te izvedba stolice u istoimenoj kreaciji.

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/72307


31. Oct 2010. 13:59
Profile
User avatar

Joined: 20. Feb 2010. 15:59
Posts: 2716
Location: Zagreb
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - preHTZ
JNI 2010-8 - Namještaj
Djevojčin san - ogromni ugradbeni ormar!

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Još fotki iz teme igre:
[Reveal] Spoiler:
Eustahije wrote:

Djevojčin san

Image

Naime, san svake Cosmo djevojke je UGRADBENI ORMAR OD ZIDA DO ZIDA, OD PODA DO STROPA (čitati s prigodnim uzvikom djevojčinog oduševljenja).
Po mogućnosti u stanu s visokim stropom (da je i ormar što viši) i još - ako može - da je posebna soba samo za njega.
Image
Znači, prilog za igru je ugradbeni ormar, a sve okolo je složeno radi konteksta. Morate imati nešto u što ćete ormar ugraditi. Inače ne bi bio ugradbeni, ne?

Naravno, ormar prave Cosmo djevojke pun je birane odjeće poznatih marki, u ovom slučaju najviše Dolce LEGanne i LEGuccija...

Image

Image

Primijetili ste prekidače na zidovima? I to ne obične on/off, nego fensi-šmensi dimere za regulaciju jačine svjetla. Prvi je za sobu i on nas ne zanima, ali drugi nas zanima jer je od osvjetljenja ormara! Da naša Cosmo djevojka lakše bira što će obući! (Ili da bolje vidi dok samo satima sjedi u naslonjaču i uživa u pogledu na svoju obleku.)

Image

Image


14. Nov 2010. 13:45
Profile
User avatar

Joined: 19. May 2010. 17:12
Posts: 1059
Location: zg
Post Re: Zbirka Eustahijevih složenaca - Djevojčin san
ti si doma sa stolicama, a?
super je foteljica. klizna vrata takoder.
!!!

_________________
http://www.mocpages.com/home.php/72307


14. Nov 2010. 18:58
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 82 posts ]  Go to page 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.