It is currently 28. Mar 2024. 13:22



Reply to topic  [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Rasprava o kompletnosti rabljenih setova 
Author Message
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Marin wrote:
To zapravo nije točno.
Ti dijelovi koji su višak dolaze u setovima jer stroj koji provjerava jesu li sve kockice na broju (a radi to vaganjem) bi mogao
fulati te lakše od 0,02 g. Bolje je da ih je previše nego premalo tj. isplativije im je dati u svakom setu koju kockicu više nego
trošiti na poštarinu za kompenzaciju ljudima u čijim setovima nedostaje.

Ne vjerujem, rijetki su setovi toliko veliki da se ne moze lauko uociti greska, vjerujem da ljudi produ kroz sve setove prije pakiranja tako da se lako moze uociti visak, a isto tako moze se dogoditi set koji nema te dijelove lakse od 0,02g ili bi se dogodila neka slucajnost da ti set dode bez rezervnih dijelova ili da isti setovi imaju razlicite zamjenske dijelove. Vjerujem da je to namjerna radnja, pomno planirana
Marin wrote:
Kompletan set je sve ono što dođe u kutiji (i kutija), a to uključuje: sve dijelove za model, viškove, upute, naljepnice, igraće
karte itd. Ako nema svega toga onda set nije kompletan, a u tom slučaju u oglasu treba navesti što sve fali.

I dalje tvrdim to sto sam naveo o setovima i modelima, nije realna upotreba tih pojmova kod legica, bolje je bilo da se upotrijebio pojam paket ili komplet u kojem se nalazi set za izgradu modela.

I znam da si spomenio sve greske, ja sam mislio da je jedina ocita greska ta koju sam naveo, a o ostalim greskama se da raspravljati - to i radimo ovdje

_________________
Image


01. Feb 2015. 01:51
Profile
Upravni odbor
User avatar

Joined: 13. Sep 2010. 16:59
Posts: 3691
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
:LEGO56: Ovaj, jok, mislim da extra dijelovi dolaze iz razloga koji je naveo Marin. Googlanje uglavnom upućuje na to, a mislim da je tako navedeno i u onom dokumentarcu o Lego tvornici ak' se dobro sjećam . Doduše, našao sam i ovaj odgovor od customer service-a:
Quote:
When it comes to spare parts, it is random what pieces are included in which sets. We always want to make sure our fans have a little extra to go with their awesome imaginations.

LEGO Direct Consumer Services

_________________
Instagram
Flickr, owned Brickset, wanted


01. Feb 2015. 02:16
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ali opet kazem da set kockica za izradu modela jest sadrzaj kockica dovoljan da se izgradi neki model, zamjenski dijelovi ne spadaju u set, oni su zamjena za izgubljene dijelove seta. Kad bi ih svrstavali u set onda bi svaki pojedinacni predmet morao imati zamjenske dijelove,cak i minifig. Zamislite da dobijete collectible minifig sa rezervnom desnom rukom i podlogom npr

_________________
Image


01. Feb 2015. 03:23
Profile
User avatar

Joined: 06. Mar 2011. 01:11
Posts: 6904
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Navodi li brickset rezervne dijelove u brick count? Ili jos bolje, pise li na americkim kutijama broj dijelova seta s rezervnim dijelovima?
Koliko ja znam, ne. Nigdje sluzbeno nema evidencije koji i koliko rezervnih dijelova dolazi u setu.

_________________
Image
KOCKICE NA FACEBOOKu!
"Information is not knowledge... Music is the best"
http://brickset.com/sets/ownedby-Deni


01. Feb 2015. 09:48
Profile
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 29. Aug 2012. 01:40
Posts: 1317
Location: Billund / Zagreb
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Iz mog iskustva su rezervni dijelovi uvijek isti i mogao bi samo po inventaru nekog seta znati točno koje kockice će ostati višak. Iste kockice se ponavljaju ako su iz različitih vrećica u istom setu.

Nisam uvjeren u razloge koje TLG navodi za taj višak ("volimo da imate ekstra kockica") je po meni bs cover za neki sasvim drugi razlog, vjerojatno tehničke prirode, iako iznimno u nekim slučajevima (advent kalendari) očito namjerno daju neke dijelove ekstra koji nisu niti uobičajeni kao brade, kose i sl, dok u CMF-u nikad nema ekstra dijelova iako bi ti isti dijelovi u nekom setu došli kao ekstra, ali cmf-ovi su lagani pa ih je moguće kontrolirati na druge načine.

_________________
Tražim azil u Fabulandu
Flickr


01. Feb 2015. 12:56
Profile WWW
Počasni član kluba
User avatar

Joined: 17. Nov 2008. 14:13
Posts: 8275
Location: Zagreb
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
sabo992 wrote:
...vjerujem da ljudi produ kroz sve setove prije pakiranja tako da se lako moze uociti visak...
Bio sam u tvornici u Billundu. Ne izmišljam i ne pišem neprovjerene informacije. Strojevi pakiraju i provjeravaju, a ljudi
kontroliraju minimalno, a to ne uključuje sitne dijelove.

Sven_F wrote:
...dok u CMF-u nikad nema ekstra dijelova...
Prve dvije serije su imale viškove (rukice, kipići itd.).

_________________
flickr YouTube Brickset


01. Feb 2015. 15:04
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 01. Jan 2014. 22:08
Posts: 70
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Surduk wrote:
:LEGO56: Ovaj, jok, mislim da extra dijelovi dolaze iz razloga koji je naveo Marin. Googlanje uglavnom upućuje na to, a mislim da je tako navedeno i u onom dokumentarcu o Lego tvornici ak' se dobro sjećam . Doduše, našao sam i ovaj odgovor od customer service-a:
Quote:
When it comes to spare parts, it is random what pieces are included in which sets. We always want to make sure our fans have a little extra to go with their awesome imaginations.

LEGO Direct Consumer Services



Što bi znacilo da ja ajmo reći hipotetski ja prodajem rabljeni otvoreni set bez kutije koji se može sastaviti 100% , a kao "spare parts" ubacim neke svoje rabljene kockice po želji i kako ti možeš dokazati da ih ja nisam dobio sa setom kada sam ga kao novog kupio recimo 1992.


edit: pod "ti" ne mislim na tebe konkretno naravno :)


01. Feb 2015. 15:19
Profile
User avatar

Joined: 24. Jun 2012. 23:14
Posts: 2996
Location: Zagreb
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
ako je set napravljen da se izraduje dva,tri modela onda i takav visak dijelova mora biti jer to nije visak.u protivnom pod pojmom kompletan set ne smatram extra kockice osim ako je kutija/ pakteic tvornicki zatvoren .

_________________
moji setovi
http://www.brickset.com/search/?ownedBy=gogzzzz
flickr
http://www.flickr.com/photos/110394853@N07/

translegija : str.3 , 11, 19 , 28


01. Feb 2015. 15:22
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 01. Jan 2014. 22:08
Posts: 70
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Evo ovo što je gogzzzz napisao mislim da i većina misli.


Last edited by Marin on 01. Feb 2015. 15:43, edited 1 time in total.

Nepotreban citat...



01. Feb 2015. 15:25
Profile
AFOL
User avatar

Joined: 08. Jan 2015. 17:19
Posts: 129
Location: Rijeka
Post Re: Rasprava o kompletnosti rabljenih setova
Ako je od istog seta ponudeno za izgraditi vise od jednog modela, npr 3, onda pod set spadaju i svi dijelovi koji se mogu iskoristiti samo na jednom od modela i to nisu rezervni dijelovi, to su neophodni dijelovi za izgradu jednog modela, a ako si u tom kompletu dobio jos i kockice koje ti jednostavno nisu potrebne ni kod jednog od modela, to su onda rezervni dijelovi... Ja ne govorim da vase tvrdnje nisu tocne sto se tice setova, modela i rezervnih dijelova, ja sam samo htio docarati tu sliku da je malo nepromisljena ta upotreba pojmova posto oni imaju malo drugacije znacenje. Naravno to nije nepromisljeno od strane ikoga od vas nego od prvih legoljubaca ili samih proizvodaca koji su krenuli s takvom upotrebom koja se onda prosirila na globalnoj razini

_________________
Image


01. Feb 2015. 15:36
Profile
Display posts from previous:  Sort by  
Reply to topic   [ 58 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot post attachments in this forum

Jump to:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.